Don't Miss
Home » Religia » Konkurs Kolęd Brzesko – Słotwina 2019 / zdjęcia / video

Konkurs Kolęd Brzesko – Słotwina 2019 / zdjęcia / video

W dniach 12-13 stycznia 2019 r. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie został przeprowadzony „Konkurs Kolęd Brzesko – Słotwina 2019”. Celem konkursu było m.in. rozpowszechnianie znajomości kolęd i pastorałek oraz kultywowanie tradycji świątecznych; umożliwienie utalentowanym muzycznie dzieciom i młodzieży z naszej parafii zaprezentowania swoich zdolności wokalnych i instrumentalnych środowisku lokalnemu oraz ożywienie życia kulturalnego i promocja naszego regionu.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: wokalnej i instrumentalnej w tym – 4 kategoriach wiekowych /przedszkola, SP kl.1-3, SP kl.4-6, SP kl.7 – szkoły ponadpodstawowe/. Łącznie udział wzięło 35 uczestników. Najmłodszy uczestnik liczył sobie 5 lat, a najstarszy – 18. Konkurs został zorganizowany dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej w ramach projektu realizowanego przy udziale dotacji pozyskanej z LGD „Kwartet na Przedgórzu” w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”, przy wielkim zaangażowaniu Anny Cabały i Janusza Kwaśniaka oraz udziale Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie.

W sobotę 12.01.2019 r. w obecności jury w składzie Agnieszka Kubik, Konrad Borowiec oraz Jakub Kądziołka, odbyły się przesłuchania, w wyniku których, do niedzielnego Finałowego Koncertu Laureatów zakwalifikowały się następujące osoby:

W pierwszej kategorii „przedszkola”:
I miejsce – Marlena Sumara
II miejsce – Aleksandra Zdybel
III miejsce – Aleksander Cyga

W drugiej kategorii „SP klasy 1- 3”:
I miejsce – ex aequo: Anna Cabała, Dominik Hamowski
II miejsce – Wiktoria Rybicka
III miejsce – Magdalena Wojnowska

W kategorii drugiej „instrumentalnej” kl. 1 – 3:
I miejsce – Malwina Zelek
II miejsce – Klara Plichta

W trzeciej kategorii „SP 4-6 „:
I miejsce – Amelia Dadej
II miejsce – Maja Leś
III miejsce – Julia Ojczyk

W czwartej kategorii „kl. VII, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne”:
I miejsce – Weronika Pajor
II miejsce – Rozalia Zelek
III miejsce – Julia Strojny

W kategorii „instrumentalnej” „kl.VII, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne”:
I miejsce – Justyna Wołek
II miejsce – Weronika Zelek

W koncercie laureatów wzięła również udział Anna Pacura, „najstarsza” uczestniczka konkursu, która otrzymała specjalne wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Niedzielny koncert otworzył i zakończył występ parafialnego chórku „Nieidealni” prowadzonego przez Karolinę Cabałę. Koncert poprowadził Grzegorz Zelek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych i udanych występów, a organizatorom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie z serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Parafa Słotwina

Foto/video-Maciej Mazur

 

Video