Nie przegap
Strona główna » Region » „Księgowi Przyszłości” z Ekonomika

„Księgowi Przyszłości” z Ekonomika

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu „Księgowi Przyszłości”. Wśród najlepszych drużyn uczniowskich, studenckich, zawodowych oraz kadrowo – płacowych znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni zajmując II miejsce.

Uczennice z Ekonomika pod nazwą „MPK EKO 3” w składzie Patrycja Daniec, Karolina Irzyk oraz Maria Kawala, zwyciężyły w kategorii uczniowskiej, pokonując 144 drużyny.   Do rywalizacji w konkursie zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Ta najwyższa  w historii frekwencja pokazała, że idea stworzenie ogólnopolskiego konkursu promującego branże księgową była decyzją właściwą. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema etapami testów online oraz z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej kategorii zmierzyły się w czasie finału.

Kiedy finaliści Konkursu odpowiadali na pytania Jury, trwała również konferencja „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”, w której uczestniczyło około 150 przedstawicieli branży księgowej. W czasie konferencji poruszone zostały kwestie zmian w postrzeganiu  zawodów branży usług finansowo-kadrowych oraz ich roli w przedsiębiorstwach, jak i planowanych zmianach w przepisach prawnych.

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Każda z finalistek z ZS Nr 3 otrzymała srebrny medal, oraz cenne nagrody: Laptopy Lenovo, pendrive, czytniki e-book Kindle, power banki, Smartwatche, zaproszenia na szkolenia oraz książki „Tajemniczy mistrzowie XXI wieku” i „Etyka zawodowa w rachunkowości”.

Organizatorami konkursu oraz konferencji było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza organizacja w Polsce skupiająca ekspertów z branży oraz spółka Soneta, producent oprogramowania enova365 dla księgowości, kadr-płac i zarządzania. Patronat honorowym nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, pozostali patroni konkursu to: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale Infor,  Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Galeria zdjęć <<<

sp