Don't Miss
Home » Wiadomości » Lista kandydatów PiS w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu nr 15

Lista kandydatów PiS w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu nr 15

Lista kandydatów PiS do Sejmu 2019

Lista kandydatów PiS do Sejmu 2019

16 sierpnia 2019 r. podczas piątkowej konferencji prasowej pełnomocnik wyborczy i szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zaprezentował pełne liderów list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w 41 okręgach w całej Polsce.

W Tarnowie z pierwszego miejsca wystartuje Anna Pieczarka – obecnie członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Wśród 18 kandydatów na liście są również osoby związane z Powiatem brzeskim – m.in. Józefa Szczurek Żelazko (Poseł na Sejm RP, Wiceminister Zdrowia) oraz Jarosław Sorys (Radny Rady Miejskiej w Brzesku, sołtys Jadownik). W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydaci PiS zdobyli w tym okręgu 6 z 9 mandatów poselskich. Wg szacunków PiS w nadchodzących wyborach może uzyskać w okręgu tarnowskim od 7 do nawet 8 mandatów poselskich.

Pełna lista kandydatów PiS do Sejmu

1. Anna Pieczarka (Tarnów)

2. Józefa Szczurek-Żelazko (Brzesko)

3. Michał Wojtkiewicz (Tuchów)

4. Urszula Rusecka (Wieliczka)

5. Wiesław Krajewski (Dąbrowa Tarnowska)

6. Piotr Sak (Tarnów)

7. Anna Czech (Tarnów)

8. Stanisław Bukowiec (Bochnia)

9. Mariusz Zając (Bochnia)

10. Norbert Kaczmarczyk (Proszowice)

11. Jarosław Sorys (Brzesko)

12. Piotr Wajda (Wieliczka)

13. Celina Jacewicz (Bochnia)

14. Małgorzata Jaśko (Tarnów)

15. Magdalena Kopczyńska (Tarnów)

16. Kazimierz Żurowski (Tarnów)

17. Dariusz Pietruszka (Proszowice)

18. Wojciech Skruch (Tuchów)

Lista kandydatów PiS do Sejmu 2019

Lista kandydatów PiS do Sejmu 2019

Lista kandydatów PiS do Senatu

  • profesor Kazimierz Wiatr, senator – okręg do Senatu: Tarnów oraz powiaty tarnowski i dąbrowski
  • profesor Włodzimierz Bernacki, poseł – okręg do Senatu: powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki

 

– Około 60 proc. osób z list PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych, to aktywni samorządowcy; na listach znajdą się też członkowie partii koalicyjnych oraz m.in. przedstawiciele organizacji społecznych. Nasze listy to również listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz’15 – poinformował pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W ostatnich tygodniach największe partie sejmowe ogłosiły nazwiska swoich liderów w poszczególnych okręgach. Znamy więc nazwiska kandydatów do parlamentu z naszego okręgu – wśród nich są: Anna Pieczarka (PiS), Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Jacek Jabłoński (Lewica), Czesław Kwaśniak (Konfederacja).

Wybory 2019 – kalendarz wyborczy

W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do parlamentu RP. Odbędą się one w niedzielę 13 października 2019 r. Dla komitetów wyborczych oznacza to, że od 9 sierpnia formalnie trwa kampania wyborcza.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

 

Zapraszamy do udziału w ankiecie przedwyborczej Informatora Brzeskiego

 
[poll id=”94″]

 


IB / pis.org.pl