Nie przegap
Strona główna » Sport » Lublin: Złoty medal Wojciecha Wojdaka na 400 m stylem dowolnym

Lublin: Złoty medal Wojciecha Wojdaka na 400 m stylem dowolnym

W dniach 23-24 marca 2019 r. w Lublinie z udziałem czołówki polskich pływaków odbywają się Ogólnopolskie zawody pływackie Arena Grand Prix Polski Puchar Polski. Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie na basenie 50-metrowym. Pierwsze w tym sezonie zmagania w cyklu Grand Prix na długim basenie wzbudziły wielkie zainteresowanie pływaków. Do startu zgłosiło się aż 750 osób ze 112 klubów z Polski oraz 1 z Ukrainy. W zawodach startuje m.in. Wojciech Wojdak w barwach AZS AWF Warszawa oraz 5 zawodników reprezentujących BOSiR Brzesko.

Dzisiaj rano w pierwszym dniu zmagań złoty medal na 400 metrów stylem dowolnym z czasem 3:52.35, zdobył Wojciech Wojdak. Wojtek jest wielokrotnym mistrzem Polski na tym dystansie. W Lublinie nowy nabytek AZS AWF Warszawa spróbuje swoich sił także na dystansach 200 i 1500 m stylem dowolnym.

– Przyjechałem na Puchar Polski do Lublina z moim nowym klubem AZS AWF Warszawa i chciałbym zaprezentować się jak najlepiej. Obiecałem trenerom, że wstydu nie przyniosę. Bardzo mi zależy aby wypracować dobrą formę na długim basenie. Po za tym, bardzo mi się podoba Lublin. Przyjemnie się tutaj – zaznacza Wojciech Wojdak.

Weekendowe zmagania to oczywiście pierwsza okazja do zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej Arena Grand Prix na długim basenie. Po czterech zawodach, w których zawodnicy rywalizowali na 25-metrowej pływalni zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn wyklarowała się czołówka, która powinna walczyć o końcowy triumf. Wśród mężczyzn na prowadzeniu jest Wojciech Wojdak, który za swój występ w Kozienicach na 800 m stylem dowolnym otrzymał aż 889 pkt. 

Czołówka klasyfikacji Arena Grand Prix na krótkim basenie – mężczyźni:
1. Wojciech Wojdak 889 pkt
2. Kacper Majchrzak 856 pkt
3. Paweł Juraszek 846 pkt

Pod koniec marca najlepsi polscy pływacy powołani przez trenera koordynatora naszej kadry Roberta Brusa polecą na zagraniczne zgrupowanie, które zakończy się startem kontrolnym w zawodach Swim Open w Sztokholmie. Na Teneryfę i do stolicy Szwecji uda się 22 reprezentantów Polski, z których zdecydowana większość w weekend sprawdzi swoją formę w Lublinie. Wśród nich nie zabraknie również Wojtka Wojdaka.

– Dwa lata temu zdobyłem dwa złote medale podczas Swim Open w Sztokholmie i bardzo się cieszę, że będę mógł kolejny raz uczestniczyć w tych prestiżowych zawodach – mówi Wojciech Wojdak.

Trzymamy kciuki! Powodzenia!


IB / fb: Wojciech Wojdak / polswim.pl / http://megatiming.pl