Nagrodę przyznano za szczególny wkład i zaangażowanie w rozwój samorządności lokalnej oraz czuwanie nad tworzeniem prawa związanego z ładem przestrzennym państwa jako samorządowiec, Prezes Zarządu ZPP, starosta bocheński oraz b. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 października 2018 r. w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Czuję się zaszczycony, że znalazłem się imiennie w tym zacnym gronie. Otrzymałem wyróżnienie za pracę na rzecz samorządu lokalnego rozumianego w skali szczerszej niż powiat. Bowiem przez kilka lat byłem członkiem Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Pracowaliśmy nad porządkowaniem ładu przestrzennego i to ładu przestrzennego nie tylko w rozumieniu urbanistyczno-architektonicznym, ale także w rozumieniu społecznym – mówi Ludwik Węgrzyn.
Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach:
– w postaci wdrażania samorządności terytorialnej, planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego,inicjatywy obywatelskiej mającej na celu rozwiązanie lokalnych problemów, czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze,
realizacji dzieła
– w postaci wdrożenia koncepcji społecznej lub urbanistycznej mającej charakter przestrzenny oraz aktywności wzmacniającej samorządność terytorialną w Polsce oraz krajach które ją budują,wiedzy i upowszechniania
– w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z samorządnością terytorialną, urbanistyką i ładem przestrzennym aktywności obywatelskiej – rozumianej jako inicjatywy i działania lokalnej społeczności lub osób przyczyniających się do rozwoju samorządności terytorialnej oraz podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
—
sp