Don't Miss
Home » Wiadomości » Mariusz Zając – kandydatem PiS z ziemi bocheńskiej / informacja nieoficjalna

Mariusz Zając – kandydatem PiS z ziemi bocheńskiej / informacja nieoficjalna

Chociaż listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości nie zostały jeszcze opublikowane, to wg nieoficjalnych informacji na liście kandydatów znajduje się Mariusz Zając – Prezes Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bochnia (basen,  schronisko młodzieżowe oraz lodowisko) w Proszówkach, a także radny Powiatu Bocheńskiego. Będzie reprezentował ziemie bocheńską w wyborach do sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z okręgu 15. Wg wstępnych informacji Mariusz Zając otrzymał miejsce nr 9.

W ostatnich tygodniach największe partie sejmowe ogłosiły nazwiska swoich liderów w poszczególnych okręgach. Znamy więc nazwiska kandydatów do parlamentu z naszego okręgu – wśród nich są: Anna Pieczarka (PiS), Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Prawo i Sprawiedliwość oprócz znanych i rozpoznawalnych kandydatów w osobach obecnych posłów i ministrów postawiło także na nazwiska znane w lokalnych społecznościach. 

Wicepremier Jacek Sasin powiedział w poniedziałek 12 sierpnia w TVP Info, że listy wyborcze PiS są już gotowe. Zapowiedział, że będą one ogłoszone w najbliższych dniach, a „z dużą dozą prawdopodobieństwa” – jeszcze przed długim weekendem.

Wybory 2019 – kalendarz wyborczy

W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do parlamentu RP. Odbędą się one w niedzielę 13 października 2019 r. Dla komitetów wyborczych oznacza to, że od 9 sierpnia formalnie trwa kampania wyborcza.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

IB / TVP Info / niezalezna.pl