Don't Miss
Home » Wiadomości » Sprawa zabójstwa Grażyny Kuliszewskiej: londyński sąd nadal nie podjął decyzji w sprawie ekstradycji Czesława K.

Sprawa zabójstwa Grażyny Kuliszewskiej: londyński sąd nadal nie podjął decyzji w sprawie ekstradycji Czesława K.

Grażyna Kuliszewska wraz z mężem

Grażyna Kuliszewska wraz z mężem

Jak informuje fakt.pl w środę 14 sierpnia 2019 r. przed sądem Westminster Magistrates Court w Londynie odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie Czesława K. – podejrzanego o zamordowanie swojej żony Grażyny Kuliszewskiej. Jednak w dniu dzisiejszym nadal nie zapadła decyzja o ekstradycji Czesława K. do Polski. 

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sąd rozpatrywał  wniosek o wydanie męża Grażyny Kuliszewskiej polskiemu wymiarów sprawiedliwości. Wniosek w tej sprawie złożyła prokuratura z Tarnowa. 

Ostatecznie sąd postanowił przedłużyć Czesławowi K. pobyt w areszcie HMP Wandsworth.

– 38-latek pozostanie tam co najmniej do 10 września – informuje fakt.pl.

Przypomnijmy:

Sąd Westminster Magistrates Court prowadzi obsługę europejskich nakazów aresztowania (ENA). Ostatecznie sąd nie zgodził się na wyjście  Czesława K. za kaucją i wyznaczył kolejny termin rozprawy.

Do zatrzymania mężczyzny przez londyńską policję doszło w poniedziałek 22 lipca 2019 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety.

Her Majesty’s Prison Wandsworth to męskie więzienie kategorii B w Wandsworth, dzielnicy Londynu, przeznaczone głównie dla skazanych przez sądy londyńskie. Jest obecnie największym zakładem karnym w Wielkiej Brytanii, w którym karę może odbywać jednocześnie do 1877 skazanych. To jedno z największych więzień w Europie Zachodniej. Jest zakładem, w którym więźniowie-cudzoziemcy oczekują na ekstradycję.

IB / fakt.pl