Don't Miss
Home » Sport » MMA na wodzie / zdjęcia

MMA na wodzie / zdjęcia

dsc_0304-nOd 20 do 21 lipca na  ”Kąpielisku Chorwacja” w Jurkowie odbywał się Wakacyjny Festiwal Sztuk Walki  ( MMA – Muay Thai – Zapasy – BJJ) w ramach którego przeprowadzona została 42 Amatorska Ligii MMA. W Mistrzostwach wzięło udział 80 zawodników z terenu całej Polski (w tym również panie). Po raz pierwszy w historii zawodów Amatorskiej Ligi MMA impreza była organizowana nad wodą. Również po raz pierwszy w Polsce oktagon w którym walczą zawodnicy był postawiony na pływającej platformie przycumowanej do brzegu.

W ramach Amatorskie Ligii MMA ścierają się najlepsze kluby MMA w Polsce, dzięki czemu impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, tak w świecie sportów walki, jak i wśród widzów z różnych miast licznie przybywających na zawody.

W 2011 pod skrzydłami PZJJ została założona komisja MMA, dzięki czemu ALMMA stała się pierwszą legalną imprezą MMA w Polsce. Dało nam to możliwość organizacji pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski MMA.

Organizatorem imprezy był brzesko-bocheński Fight Club MMA – Fightman prowadzony przez Tomasza Knapa. Tomasz Knap był organizatorem wielu zawodów w formule MMA w najbardziej niezwykłych lokalizacjach – m.in w Kopalni Soli w Bochni oraz na Zamku w Wiśniczu.

Zawody odbywały się pod patronatem Posła Józefa Lassoty (Prezydenta Miasta Krakowa w latach 199-1998), który ufundował wspaniały puchar za wyróżnioną walkę, oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.

Podziękowania należą się głównemu sponsorowi firmie G-supplements.

Wyniki zawodów na stronie almma.pl <==

Tomasz Knap / IB

Foto-Maciej Mazur/ Hajduk