Don't Miss
Home » Sport » Tour de Pologne przejeżdża przez powiat brzeski

Tour de Pologne przejeżdża przez powiat brzeski

tourthePologneplakatZa nami już 2 etapy jubileuszowego 70.Tour de Pologne, które odbywały się na włoskich drogach. Zmagania kolarzy na kolejnych etapach wyścigu (30 i 31 lipca) będzie można obejrzeć  również na drogach  powiatu brzeskiego.

Tour de Pologne, to impreza należąca do grona najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Patronat nad tegoroczną edycją naszego narodowego wyścigu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Trasa III etapu rozpoczyna się  Krakowie a kończy w Rzeszowie. Zawodnicy będą mieli do przejechania 226 km. Dzisiaj 30 lipca kolarze przejada przez teren dwóch gmin powiatu brzeskiego – Gnojnik i Czchów. Na ich trasie m.in. Wieliczka, Gdów, Łapanów, Czchów, Zakliczyn, Biecz, Jasło i Strzyżów.

Szczegółowe czasy przejazdu <<<

Jutro – 31 lipca będzie można zobaczyć kolarzy w Borzęcinie i Szczurowej (gdzie usytuowana została lotna premia), kiedy odbywać się będzie IV etap wyścigu.  Trasa IV etapu Tarnów – Katowice o długości 231,0 kilometrów (to najdłuższy etap na trasie całego wyścigu), będzie wiodła od startu ostrego w Łęgu Tarnowskim przez Niedomice, Żabno, Biskupice Radłowskie, Zabawę, Borzęcin Dolny, Rylową, Szczurową, Strzelce Małe, Uście Solne, Nowe Brzesko, Olkusz, Dąbrowę Górniczą i Katowice.

Szczegółowe czasy przejazdu <<<

Zapraszamy do gorącego dopingu zawodników na całej trasie przejazdu. Nie często możemy być świadkami zmagań tej rangi kolarzy na naszych drogach.

IB