Don't Miss
Home » Region » Najmłodsi studenci PWSZ zakończyli zajęcia

Najmłodsi studenci PWSZ zakończyli zajęcia

115 dzieci – słuchaczy Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odebrało dyplomy oraz upominki podczas specjalnej ceremonii. Młodym badaczom towarzyszyli rodzice i opiekunowie, a spotkanie uświetnił wykład Bogdana Janusa z Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, wcześniej przez pięć lat związany z Centrum Nauki Kopernik.

Najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powitała na ostatnich zajęciach Rektor, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ. – Dziś kończycie cały rok ciężkiej pracy – zarówno w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, jak i swoich szkół – teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji – mówiła.

– Specjalne słowa uznania należą się Waszym rodzicom, którzy bez względu na pogodę, zmęczenie i inne obowiązki przyprowadzali Was na zajęcia. Dziękuję Państwu za zaufanie, jakim nas obdarzyliście – mówiła dr Małgorzata Kołpa, Prorektor ds Współpracy i Rozwoju.

Podziękowań było jednak więcej: m.in. dla wykładowców, którzy zadbali o to, by zajęcia były ciekawe. – Bardzo dziękuję Pani dr Dominice Jurasz za przeprowadzenie zajęć pt. Kryminalni – detektyw na miejscu przestępstwa oraz Na zapleczu apteki, Pani mgr Dorocie Rybskiej za przeprowadzanie wykładu nt. zasad postępowania kiedy zdarzy się wypadek, Pani mgr Katarzynie Chrobak za przeprowadzenie warsztatu Uczenie się ludzi i zwierząt, czyli potęga nagrody na przykładzie szkolenia psa, Pani mgr inż. Barbarze Partyńskiej-Brzegowy za wykłady i warsztaty ukazujące Magię reklamy oraz za wykład przybliżający naszym Młodym Studentom Historię pieniądza, Pani dr Beacie Milówce za zaprezentowanie Młodym Studentom ciekawszej strony matematyki – szyfrowania – wyliczała Prorektor Małgorzata Kołpa.

– Musimy podziękować również Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przekazało nam dotację na realizację projektu „Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, oraz osobom, które to wszystko zorganizowały – Pani Annie Lis i Pani Monice Greli – dodała Rektor Jadwiga Laska.

Miłą uroczystość zakończyło wręczenie dyplomów, wykład gościa z Centrum Nauki i Techniki w Łodzi oraz… zaproszenie na przyszłoroczne zajęcia, które zgodnie z zapowiedziami mają być jeszcze ciekawsze niż tegoroczne.

PWSZ