Don't Miss
Home » Region » Nastolatkowie trenują samodzielność w kuchni

Nastolatkowie trenują samodzielność w kuchni

Wychowankowie pieczy zastępczej z terenu Powiatu Bocheńskiego uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Mieli okazję, aby także poza domem uczyć się przygotowania i podawania prostych posiłków. Zajęcia są dostępne bezpłatnie dla rodzin zastępczych dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni i dzięki środkom z UE pozyskanym przez Powiat Bocheński.

Program warsztatów umożliwia młodzieży rozwinięcie kompetencji społecznych i umiejętności przygotowania potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców, sporządzanie zup, wywarów, sosów, potraw z jaj i przetworów mlecznych, z mąki i kaszy, dekorowanie i podawanie różnych typów dań czy kanapek. Młodzież uczy się rozwijać własne umiejętności i współpracę w grupie. Warsztaty pomagają kształtować u uczestników kulturę i dobre obyczaje przy stole.

PCPR w Bochni finansuje organizację zajęć w ramach projektu pn. Szansa na rozwój – aktywna integracja w Powiecie Bocheńskim. Więcej informacji o projekcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni można znaleźć u pracownika socjalnego osobiście lub telefonicznie pod numerem 793832334 w dni robocze od godz. 8 do 15. PCPR w Bochni prowadzi też na stronę internetową www.niepelnosprawni.bochnia.pl

sp