Don't Miss
Home » Region » Naukowcy z PWSZ pomogą uczniom z maturą z chemii

Naukowcy z PWSZ pomogą uczniom z maturą z chemii

Możliwość wspólnej, systematycznej pracy i rozwiązywania zadań chemicznych dla osób planujących zdawanie matury z tego przedmiotu proponuje Zakład Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Problemowe zadania wraz z rozwiązaniami będą publikowane na stronie internetowej zakładu już niebawem. To jednak nie wszystko. W sieci pojawią się bowiem filmy prezentujące najciekawsze doświadczenia laboratoryjne, co również z pewnością przyda się uczniom szkół ponadpodstawowych.

– To kolejne wsparcie dla uczniów i nauczycieli wzmacniające naszą współpracę. Znane i cenione Tarnowskie Piątki Naukowe cieszą się dużą popularnością i świetną opinią, ale pomyśleliśmy w Instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, że warto zrobić coś więcej dla młodych ludzi, którzy już niebawem mogą zostać naszymi studentami – wyjaśnia dr Krzysztof Kleszcz, kierownik Zakładu Chemii PWSZ.

 Zadania będą pojawiać się na stronie Zakładu Chemii PWSZ dwa razy w miesiącu przez niemal cały rok szkolny.

– Mam nadzieję, że to pomoże uczniom w systematycznej pracy. Zachęcam już teraz do rozpoczęcia chemicznej przygody i korzystania z naszych zasobów – dodaje dr Kleszcz.

Aby zdobywanie wiedzy uczynić atrakcyjniejszym, chemicy z PWSZ kręcą już popularnonaukowe filmy, które również będzie można obejrzeć na ich stronie.

– Część zadań maturalnych wprost odnosi się do doświadczeń. Nasze laboratorium jest doskonale wyposażone, dysponujemy szeroką kadrą specjalistów, pomyśleliśmy więc, że dobrym pomysłem będzie pokazanie tego, jak opisywane w podręcznikach doświadczenia wyglądają w rzeczywistości. To również pomoże w przyswojeniu wiedzy – przekonuje kierownik Zakładu Chemii PWSZ.

 Pierwsze zadania z chemii oraz popularnonaukowe filmy pojawią się na stronie Zakładu Chemii już niebawem, wejście poprzez stronę pwsztar.edu.pl.

 Dodajmy, że zapisy klas chcących uczestniczyć w Tarnowskich Piątkach Naukowych już ruszyły. Przypomnijmy, że TPN to atrakcyjna forma przybliżania uczniom w popularnonaukowy sposób zagadnień dotyczących matematyki, chemii i ochrony środowiska. Zainteresowani powinni kontaktować się z Działem Kształcenia Ustawicznego PWSZ – 14 6 316 568.

A tymczasem – jeszcze do 13 września potrwa dodatkowy nabór na studia w najchętniej wybieranej PWSZ w Polsce. Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej PWSZ w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

PWSZ