Don't Miss
Home » Sport » Niedzielny sukces Wojciecha Wojdaka na 800 m stylem dowolnym

Niedzielny sukces Wojciecha Wojdaka na 800 m stylem dowolnym

Wojciech Wojdak triumfował w niedzielę 19 maja 2019 r. na 800 m st. dowolnym, zdobywając swój trzeci złoty medal pływackich mistrzostw Polski na basenie 50-metrowym w Olsztynie. Zawodnik AWF Warszawa otrzymał tytuł najlepszego zawodnika zawodów Mistrzostw Polski rozgrywanych w olsztyńskiej Aquasferze.

– Wojtkowi Wojdakowi tym razem nie udało się popłynąć poniżej minimum kwalifikacyjnego w konkurencji, w której dzierży tytuł wicemistrza świata. 800m stylem dowolnym pokonał jednak jako jedyny poniżej ośmiu minut, notując rezultat 7:56.88 – relacjonuje serwis megatiming.pl.

Ostatecznie nikomu ze startujących w niedzielnych konkurencjach indywidualnych nie udało się uzyskać minimum kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata w koreańskim Gwangju. W poprzednich dniach Wojciech Wojdak uzyskał minima 400 i 1500 metrów kraulem.

W miniony czwartek 16 maja sztafeta 4×100 m stylem dowolnym AWF Warszawa w składzie: Koster, Wojciech Wojdak, Dubiel, Kawęcki z czasem  3.22,19 wywalczyła srebrny medal.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji w Olsztynie do boju przystąpiły zespoły sztafetowe, które wystartowały w konkurencji 4x200m stylem dowolnym. Srebrny medal na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn z czasem 7:29.68 zdobyła sztafeta AWF Warszawa w składzie Wojdak, Dubiel, Koster, Kawęcki. 

Przypomnijmy – Wojciech Wojdak od połowy stycznia 2019 r. jest zawodnikiem sekcji pływackiej AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje m.in. pod okiem Pawła Słomińskiego oraz Macieja Certy. Do Warszawy przeniósł się ze swojego dotychczasowego klubu – BOSiR Brzesko. 

IB