Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Niekończąca się historia – czyli dziki nadal zwiedzają Brzesko

Niekończąca się historia – czyli dziki nadal zwiedzają Brzesko

Dziki na ul. Solskiego!

Dziki na ul. Solskiego!

Sobota 2 listopada 2019 r. ponownie upłynęła w Brzesku pod znakiem dzików. Przed południem Policja oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Brzeska musieli interweniować na ul. Kościuszki w pobliżu ronda, ponieważ niewielkie stado dzików stanowiło zagrożenie dla mieszkańców.  Po południu o godz. 15.30 kolejne stado dzików urządziło sobie spacer ulicą L. Solskiego (niegdyś drogą wojewódzką, a obecnie powiatową). Ich zachowanie również stanowiło duże zagrożenie dla kierowców poruszających się tą ulicą.

Co prawda „wyrok” na dziki został już wydany, ale jak się okazuje z jego wykonaniem może być problem. Przepisy sprawiają że polowanie na dziki w obrębie miasta jest raczej mocno utrudnione, o ile wręcz niemożliwe. Urząd Miejski w Brzesku złożył przed ponad 2 tygodniami wniosek do Starosty Powiatu Brzeskiego o wydanie decyzji i przeprowadzenie odstrzału redukcyjnego stada dzików (w ilości 7 sztuk), które zagrażają mieszkańcom oraz prawidłowemu funkcjonowaniu obiektów użyteczności publicznej położonych w Brzesku. W wyniku tych działań została wydana przez Starostę Brzeskiego decyzja zezwalająca na odstrzał redukcyjny wskazanego stada, po uzgodnieniu z Polskim Związkiem Łowieckim. Decyzji tej rygor natychmiastowej wykonalności.

O wieczornym rajdzie dzików z Jasienia do centrum miasta pisaliśmy w artykule: „Dziki rajd” przez Brzesko <==

IB / Spotted Brzesko

VIDEO

3 komentarze

  1. Brońmy dzikpw

    Jeśli kogoś jest za dużo to ludzi a nie dzików które te tereny zajmowały od zawsze.

    • A może by tak odstrzelić tych którzy zdewastowali naturalne środowisko dzików lub wciąż wywożą śmieci do lasu. Najprościej odstrzelic dziki bo to one wtargnęly na teren ludzi a nie ludzie na teren dzikow. Brawo za pomysł!

  2. Racja, jak dziki się przyzwyczajają do ludzi z ich winy, bo wyrzucają resztki jedzenia i to zwierzynę przyciąga w okolice osiedli i ośmiela, to zastrzelić dziki 🙁 karwasz Barabasz. Ludzie to szkodniki największe na ziemi!?!!