Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowe obiekty sportowe w Iwkowej

Nowe obiekty sportowe w Iwkowej

Nowe obiekty sportowe w Iwkowej

Nowe obiekty sportowe w Iwkowej

Klub sportowy Iva Iwkowa inwestuje w tereny wokół boiska sportowego. Budowane są siłownia zewnętrzna i kort tenisowy o sztucznej nawierzchni.

– Staramy się inwestować w infrastrukturę klubową – mówi prezes klubu Antoni Krężołek. – Tereny wokół boiska były do tej pory zaniedbane i postanowiliśmy zmienić ten stan rzeczy i wybudować na tym miejscu kort tenisowy z prawdziwego zdarzenia i siłownię zewnętrzną, które udostępnione będą mieszkańcom naszej miejscowości i nie tylko. Teren będzie otwarty dla każdego i dlatego po uruchomieniu serdecznie zapraszam do korzystania wszystkich chętnych – dodaje Antoni Krężołek.

Pomysł na wybudowanie w tym miejscu kortu tenisowego wziął się z tego, że kiedyś znajdowało się tutaj asfaltowe boisko do koszykówki, z którego od czasu do czasu korzystali mieszkańcy, ale władze klubu zdecydowały, że kort tenisowy będzie w tych czasach lepszym pomysłem. Dlatego wybudowano kort o sztucznej nawierzchni bitumicznej.

Pieniądze na inwestycję klub pozyskał z funduszy rozdzielanych przez Lokalną Grupę Działania „Na Śliwkowym Szlaku”.

Kwota pozyskana wyniosła 240 tysięcy złotych. Brakujące około 50 tysięcy dołożył Wójt i Urząd Gminy. Wartość całej inwestycji wynosi niecałe 300 tysięcy złotych.

IB