Don't Miss
Home » Wiadomości » O wielkiej wojnie w Porąbce Uszewskiej

O wielkiej wojnie w Porąbce Uszewskiej

wojnaSesja popularno-naukowa poświęcona udziałowi mieszkańców Gminy Dębno w I wojnie światowej odbyła się w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. Towarzyszyła jej promocja książki „Ludzie wielkiej wojny. Z gminy Dębno na fronty Europy” i otwarcie wystawy związanej z wydarzeniami sprzed 100 lat.

Przypomnijmy, że sesja była jednym z elementów projektu „Szlakiem I wojny światowej na terenie Gminy Dębno – wydanie książki historycznej „Ludzie wielkiej wojny.  Z gminy Dębno na fronty Europy”. W jego ramach zakupiono także parawany wystawiennicze, zorganizowano  wystawę i oznakowano cmentarze. Przede wszystkim jednak udało się zaangażować mieszkańców gminy do poszukiwania dokumentów dotyczących I wojny światowej. Znajdujące się w domowych archiwach materiały źródłowe posłużyły do przygotowania publikacji, która systematyzuje zdobyte informacje poszerzając nieco wiedzę na temat udziału mieszkańców w wydarzeniach wojennych, których efektem było odzyskanie wolności przez Polskę.
Publikację „Ludzie wielkiej wojny. Z gminy Dębno na fronty Europy” można otrzymać nieodpłatnie w Urzędzie Gminy Dębno w pok. 38 u Magdaleny Zychowicz-Gurgul.
Projekt był współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszty projektu w wysokości 26400 zł pokryte zostały w ramach programu „Małe projekty” realizowanego przez lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, z którego gmina uzyskała dofinansowanie.

Galeria zdjęć <<<

ug

One comment

  1. a ja już myslalem ze to coś związanego z roszadami w Urzędzie Gminy…. 😀 😛