Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Obiekt na miarę XXI wieku w Czchowie

Obiekt na miarę XXI wieku w Czchowie

Przed Gminą Czchów realizacja kolejnego zadania. Będzie to zagospodarowanie terenów zbiornika czchowskiego, ale na obszarze należącym do gminy, a więc na terenie ponad 1,5 hektara znajdującym się pod zaporą koło Baru Taurus.

– Na wykonanie tego zadania otrzymaliśmy dotację 6 milionów złotych, a własny wkład wyniesie 2 miliony złotych – informuje Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Będzie to pełne zagospodarowanie tego terenu, a więc organizacja pola biwakowego, pola kamperowego i kampingowego. Budowa boisk sportowych i sceny, a więc reaktywacja tego terenu sprzed kilkudziesięciu lat. Zawsze uważałem, że jest to konieczne działanie, jednakże gmina jedynie ze swoich środków nie podołałaby temu zadaniu. Z ogólnego projektu przez marszałka został wykreślony jedynie letni basen – kończy wypowiedź Marek Chudoba.

Burmistrz zapowiada, że jednakże z projektu budowy basenu gmina nie rezygnuje. Będzie aplikować o środki na jego budowę w późniejszym terminie. Na tym terenie znajdzie się również miejsce na parkingi dla pojazdów na ponad 110 miejsc. Będzie także wybudowany pomost dla wędkarzy. Projekt przewiduje budowę obiektu na miarę XXI wieku.


IB