Nie przegap
Strona główna » Region » Paleśnica ma okazały obiekt ze świetlicą i zapleczem sportowym

Paleśnica ma okazały obiekt ze świetlicą i zapleczem sportowym

W Paleśnicy oddany do użytku został okazały budynek wielofunkcyjny ze świetlicą dla potrzeb miejscowej społeczności oraz z szatniami i zapleczem sportowym dla tamtejszego Parafialnego Klubu Sportowego Jedność. Inwestycję zrealizował samorząd Zakliczyna.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. św. Justyny PM w Paleśnicy ks. Paweł Biel. Obecni byli m.in. posłowie Michał Wojtkiewicz i Jarosław Szlachetka, który jest członkiem Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Adam Czaplak, miejscowi samorządowcy na czele z burmistrzem Dawidem Chrobakiem, przewodniczącą Rady Miejskiej w Zakliczynie Anną Moj oraz panią sołtys Paleśnicy Jolantą Ślezak – Różycką, działacze sportowi i młodzi piłkarze.

Podkreślano, że trzeba mieć marzenia, które później przerodzą się w cele do realizacji. A marzono o takim obiekcie w Paleśnicy od 23 lat, kiedy powstał PKS Jedność. Piłkarze dotąd mieli do dyspozycji dwie przestarzałe pakamery, a grający w A klasie zespół piłkarski co roku miał spore problemy z uzyskiwaniem licencji na występy w oficjalnych rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzję o budowie budynku obok boiska piłkarskiego podjął trzy lata temu burmistrz Dawid Chrobak, a środki na rozpoczęcie robót w budżecie zabezpieczyła Rada Miejska w Zakliczynie. W sumie inwestycja kosztowała blisko 1,2 mln zł, a ćwierć miliona złotych to dotacja rządowa – z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pod dużym wrażeniem oddanego do użytku budynku wielofunkcyjnego był poseł Michał Wojtkiewicz. –  Widać tutaj bardzo dobrą robotę. Ta gmina ma naprawdę bardzo dobrego gospodarza. Burmistrz Dawid Chrobak działa niezwykle skutecznie – mówił.

Super zaplecze sportowe. Cieszę się, że są w Małopolsce tacy samorządowcy jak wasz burmistrz, którzy skutecznie realizują wytyczone cele i zabiegają o środki zewnętrzne – stwierdził z kolei poseł Jarosław Szlachetka.

Wicewojewoda Józef Gawron gratulował sukcesu jakim jest powstanie tego obiektu i wyraził nadzieję, że będzie miejscem integrującym dla całej społeczności Paleśnicy.

Pojawiały się głosy, że mając takie zaplecze sportowe to kwestia awansu piłkarzy PKS Jedność do wyższej klasy rozgrywkowej powinna być tylko kwestią czasu.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl