Don't Miss
Home » Wiadomości » Piknik rodzinny w Jurkowie – zdjęcia

Piknik rodzinny w Jurkowie – zdjęcia

IMG_8399-nDnia 26 maja 2013 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie odbył się VI PIKNIK RODZINNY pod hasłem: ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Dzień uroczysty, niedziela- Dzień Matki, więc uczniowie z klas 1-3 przygotowali piękne występy, cudne życzenia i śliczne laurki.

Wśród atrakcji znalazły się występy jurkowskich uczniów szkoły muzycznej. Z przejęciem wielu młodych muzyków zagrało liczne utwory na różnych instrumentach. Uczniowie klasy czwartej świetnie i barwnie przedstawili ,,Legendę o skamieniałym lwie”. Gimnazjaliści  z humorem przeprowadzili quiz pt. ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA – konkurs wiedzy o Jurkowie i gminie”

Z kolei gościnnie wystąpili mali i duzi . Koło teatralne z ZSZ Ponadgimnazjalnych  w Czchowie wystawiło z talentem, w barwnych strojach przedstawienie  w dwóch częściach pt. ,,Jak rajcowie w Czchowie radzili” oraz ,,Diabły na Baszcie”. A zespół regionalny ,,Mali Czchowianie” z dziecięcą energią i wdziękiem odtańczył i odśpiewał swój program.

Nieustannie ,,oblegani” byli strażacy oraz ich pojazdy, łódź i sprzęt ratowniczo-gaśniczy z OSP w Jurkowie.

W sali gimnastycznej można był obejrzeć wystawę pt. ,,Świat kolorów”, przygotowaną przez uczniów klasy 6 oraz wystawę zdjęć flory i fauny okolic Czchowa, przygotowaną przez uczniów PG  w Czchowie. Nie zabrakło także paru słów o ekologii i recyklingu.

 Świętowanie zakończył mecz piłki siatkowej: nauczyciele- uczniowie- rodzice. Zawodnicy grali z poświęceniem, a boisko było szczelnie otoczone przez licznych kibiców.

JG

One comment

  1. Szanowna Redakcja najwyraźniej nie przeczytała powyższego tekstu przed jego zamieszczeniem – jest pełen błędów składniowych. Ale nie tylko. Zaczyna się niepoprawnym w języku polskim „Dnia 26 maja 2013 roku…” (kto dociekliwy to łatwo się przekona, że to „byk”), a dalej już leci. Korygujcie jakoś językowe koszmarki bo czytający naśmiewać się będą nie z anonimowego autora, a właśnie z redaktorów IB.