Don't Miss
Home » Region » Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

W starostwie podpisano umowę związaną z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska w ciągu drogi powiatowej Żegocina-Kamionna. Koszt realizacji inwestycji to prawie 1 mln 800 tys. zł.W podpisaniu uczestniczył Józef Mroczek Wicestarosta, Małgorzata Dąbrowska-Zysek Dyrektor PZD, Rafał Rudka Członek Zarządu oraz przedstawiciel Firmy Wolimex, Dyrektor Biura Bronisław Ciuła.

Jest to połączenie drogowe z powiatem limanowskim w kierunku gnojnika i w stronę Nowego Sącza, w tej chwili tam już praktycznie nie ma przejazdu, a to zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim i możliwości komunikacyjnych także Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 m.b. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m -mówił Józef Mroczek, Wicestarosta.

W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana tez zostanie droga na długości 115 mb.

Radość, radość i jeszcze raz radość. Radość szczególnie z uwagi na fakt, że w ciągu kilku dni podpisujemy kolejną umowę na inwestycję drogową, kolejną na którą otrzymaliśmy znaczące bo aż 80 proc. dofinansowanie. Cieszy fakt, że dzięki tym środkom realizowana jest kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie. Dla przypomnienia obecnie trwają prace w Drwini, Damienicach, Brzeżnicy, Pogwizdowie, Łazach. Tych miejsc jest więc dużo – zwracał uwagę Rafał Rudka, Członek Zarządu Powiatu.

W okresie realizacji droga na przedmiotowym odcinku zostanie wyłączona z użytkowania a ruch drogowy  zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzciane i Łąktę Górną.

Środki finansowe na realizację powyższego zadania są zabezpieczone z funduszy Powiatu Bocheńskiego oraz ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych stanowiących 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji.


kh

Fot. Maciej Mazur