Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci apelują by uważać na morderców przy wigilijnych stołach!

Policjanci apelują by uważać na morderców przy wigilijnych stołach!

Tytuł może nieco przewrotny, ale policjanci prowadzący popularny profil „Psy Dają Głos” apelują by uważać na to co dzieje się w święta przy stołach, gdy oprócz świątecznej atmosfery króluje również alkohol. Co roku w trakcie świąt ginie kilkadziesiąt osób. Równocześnie policjanci zatrzymują setki nietrzeźwych kierowców. I choć świadomość wzrasta, a policja przeprowadza coraz szerzej zakrojone kontrole trzeźwości, to wielu osób wsiada pod wpływem alkoholu do auta. O efektach takich zachowań donoszą później media.

– Święta to czas gdy spotykamy się z rodziną tą bliższą i tą dalszą. Przemierzamy przy tym setki, tysiące kilometrów. W ubiegłym roku podczas Świąt Bożego Narodzenia Policja zatrzymała 883 nietrzeźwych kierowców. To 883 osoby, które są potencjalnymi zabójcami swoich rodzin oraz innych użytkowników drogi. W swoich pijackich zapędach nie docierają do nich żadne akcje społeczne, zagrożenie sankcjami czy też groźba spowodowania tragicznego wypadku. Ich mózgi wyjałowione przez alkohol sprawiają, że co roku w wielu domach w Polsce zamiast dojadania przysmaków świątecznych trzeba zająć się organizacją pogrzebów – pisze bardzo dosadnie policjant z profilu Psy Dają Głos.

Oczywiście, że jest to problem nie tylko w okresie świątecznym. Teraz jednak jest najbardziej widoczny. Co z tym zrobić?

– Apeluję do Was. Do wszystkich, którzy spędzacie czas z potencjalnym mordercą. Dopilnujcie aby ten kto będzie kierował nie chlał. Dopilnujcie, że jeśli już chlał to żeby nie siadał za kierownicą. A jak to już nie będzie skutkowało to nie wsiadajcie z nim do samochodu i zadzwońcie na Policję. To nie jest żadne konfidenctwo. To jest reakcja na planowane zabójstwo Was i innych uczestników ruchu drogowego – dodaje w mocnych słowach.

Jaki będzie efekt tego apelu?

– Udostępnij. Zareaguj. Żyj. – apelują policjanci.

Zareagujesz?

Więcej informacji na Psy Mają Głos <==

IB / fb@Psy Dają Głos