Don't Miss
Home » Region » Powiat Bocheński. Informator gimnazjalisty-nowa publikacja starostwa

Powiat Bocheński. Informator gimnazjalisty-nowa publikacja starostwa

INFORMATORStarostwo Powiatowe w Bochni wydało Informator Gimnazjalisty. Publikacja zawiera najważniejsze informacje pomocne przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej. Oferta zawiera opis wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, informacje o profilach, kierunkach, przedmiotach i zajęciach dodatkowych.

Podane są adresy, telefony, strony internetowe. Znajdują się tam także informacje dotyczące Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego, a na ostatniej stronie umieszczony jest harmonogram  rekrutacji.

Wszystkie nasze szkoły proponują ciekawe kierunki, na których przyszli uczniowie mogą zdobywać wiedzę w szerokim zakresie, a także rozwijać swoje zainteresowania. Oferta dydaktyczna każdego roku jest dostosowywana do potrzeb i oczekiwań młodzieży rozpoczynającej naukę, jest także odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy. Młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, dlatego też szczerze zachęcam do nauki w naszych szkołach– mówi Ludwik Węgrzyn, Starosta Bocheński.

Jak sama nazwa wskazuje publikacja skierowana jest do uczniów gimnazjów. Książeczki zostały juz przekazane do gimnazjów, są dostępne w starostwie, rozdawane będą także podczas kwietniowej giełdy.  Informatory są elementem szerszej kampanii związanej z promocją szkół ponadgimnazjalnych, w ramach której przygotowywany jest także film promocyjny z udziałem uczniów, którego premiera odbędzie się na Giełdzie Zawodoznawczej – 7 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącycm w Bochni. Wszelkie informacje znajdują się także na stronie internetowej www.bochnia.edu.pl.

Przypominamy, że w tym roku po raz kolejny rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Bocheńskim będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego.

sp