Don't Miss
Home » Sport » Przerwany mecz OKS Okocimski Brzesko – MKS Tarnovia / Starcia z Policją – zdjęcia i video

Przerwany mecz OKS Okocimski Brzesko – MKS Tarnovia / Starcia z Policją – zdjęcia i video

W trakcie sobotniego meczu Okocimski Brzesko – MKS Tarnovia Tarnów na stadionie prazy Okocimskiej 34 w Brzesku doszło do konfrontacji kibiców obu drużyn. W 36 minucie spotkanie zostało przerwane z powodu wtargnięcia kibiców na murawę. Musiała interweniować Policja. W celu ostudzenia emocji Policja musiała użyć armatki wodnej, którą ściągnięto z racji tego że mecz traktowano jako wydarzenie podwyższonego ryzyka. Kibice obu stron użyli środków pirotechnicznych. Doszło tez do podpalenia klubowych szalików.

– Człowiek chce sobie kulturalnie obejrzeć mecz 4 ligi (Okocimski Brzesko – Tarnovia Tarnów), to się nie da, bo kibice Tarnovii podpalili szaliki Unii Tarnów i zaczęła się zadyma. Kibice wbiegli na boisko i zanim policja zaczęła działać, to jednego typa prawie zabili bo go bili w dziesięciu, nawet ratownikowi się dostało. Potem policja potraktowała kibiców z Brzeska gazem pieprzowym, i armatką wodną z barwnikiem – relacjonuje w serwisie wykop.pl „boroniowy”.

O losach tego spotkania zadecyduje Tarnowski Związek Piłki Nożnej. Prawdopodobnie zakończy się walkowerem, trudno jednak powiedzieć jak ocenią to wydarzenie obserwatorzy związku.

– Pierwsi na murawę wbiegli co prawda gospodarze jednak po tym jak kibice „Biało-Czerwonych” zaczęli palić szaliki miejscowych i zaprzyjaźnionej kibicowsko rywalki zza miedzy z Mościc. Następnie obie ekipy próbowały się skonfrontować na murawie i musiała interweniować policja – piszą na swojej stronie internetowej przedstawiciele MKS Tarnovia.

Zawodnicy trenera Rafała Polichta po ponad czteromiesięcznej przerwie w inauguracyjnym meczu rundy rewanżowej „Piwosze” mieli zmierzyć się z Tarnovią Tarnów. Początek spotkania wyznaczono 16 marca o godzinie 14:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów był Kamil Sobczak z KS Nowy Sącz.

 

Przebieg meczu Okocimski Brzesko – Tarnovia 1:2 :

0:17 min bramkę dla „Tovii” z rzutu karnego strzela Wojciech Mącior

0:2 16 min Bartosz Tokarczyk podwyższa prowadzenie

1:2 27 min Sergiusz Kostecki z rzutu karnego daje bramkę kontaktową gospodarzą

36 minucie spotkanie zostało przerwane z powodu wtargnięcia kibiców na murawę

 

foto: Polska Scena Kibicowska
Informator Brzeski / okocimski.com / tarnovia.futbolowo.pl

Video

Podpalenie szalików <== – uwaga wulgaryzmy!

Interwencja oddziałów prewencji <==

Okocimski Brzesko – Tarnovia Tarnów 16.03.2019 <== zdjęcia i filmy

 

Zdjęcia

 

Video

 

2 komentarze

  1. Cholota głupota kibole robole … zamknąć ten stadion bo tylko straty przynosi. Zawodnicy jeśli w ogóle można ich tak nazwać nie umieją grać. Wstyd i cienizna. Zrównać z ziemią ten stadion i wybudować tam magazyn Browaru i będzie więcej miejsc pracy i będę mógł rządzić większą liczba parobkow.