Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » PSP 2 BRZESKO W SPORTOWEJ CZOŁÓWCE MAŁOPOLSKI

PSP 2 BRZESKO W SPORTOWEJ CZOŁÓWCE MAŁOPOLSKI

6 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach odbyło się podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2018/2019, przeprowadzonego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Podczas uroczystej gali nagrodzone zostały szkoły, które w ramach rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada), w łącznej klasyfikacji punktowej zajęły miejsca 1-10. W tych zestawieniach znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku, która w pierwszej „dziesiątce” uplasowała się w dwóch rankingach. Całoroczna praca nauczycieli wychowania fizycznego z brzeskiej „dwójki” zaowocowała 2. miejscem za osiągnięte wyniki sportowe w kategorii Igrzysk Dzieci oraz 8. pozycją w tabeli Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pamiątkowe statuetki odebrali przedstawiciele szkoły w osobach pani dyrektor Urszuli Białki oraz nauczycieli wf – Renaty Hamielec, Renaty Rożkowicz i Marcina Gromadzkiego.

Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemar Gramek uhonorował również osoby, które w trakcie ubiegłego roku szkolnego czuwały nad sprawnym przebiegiem zawodów sportowych oraz pomagały przy organizacji tychże spotkań. Podziękowania wystosowane na region powiatu brzeskiego odebrali: Paweł Ciura (powiatowy koordynator sportu szkolnego), Marek Bochenek (nauczyciel wf w Mokrzyskach i Jasieniu) oraz Robert Dzień (nauczyciel wf w Szczurowej).

Całość uświetniła obecność Klaudii Siciarz, aktualnej młodzieżowej wicemistrzyni Europy w biegu na 100 m przez płotki i głównej kandydatki do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

MG