Don't Miss
Home » Felietony » Rozpocznij sezon z Vivus!

Rozpocznij sezon z Vivus!

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. Już za niecały miesiąc zacznie funkcjonować większość ośrodków sportowych gdzie z przyjemnością można jeździć na nartach lub na snowboardzie. Z racji zbliżającego się sezonu zimowego warto już teraz zainteresować się swoim sprzętem narciarskim czy też tym do uprawiania snowboardu.

Chcąc jeździć na nartach, na snowboardzie czy też w inny sposób uprawiać sporty zimowe mamy trzy możliwości pozyskania sprzętu. Niektórzy szczęściarze mają tę przyjemność i że już w przeszłości kupili sprzęt narciarski, a dziś mają go schowany gdzieś tam na strychu i w momencie gdy przyjdzie zimowy czas po prostu wyciągnął swój sprzęt, przygotują do sezonu no i mogą ruszać na stok narciarski. Jest to oczywiście najbardziej komfortowa sytuacja, gdyż sprzęt już jest u nas w domu, po prostu bierzemy go i jedziemy w góry.

informatorbrzeskipl_1

Drugą możliwością jest nie inwestować w swój własny sprzęt a jedynie jechać w góry i tam na miejscu wynająć sprzęt sportowy. Takie rozwiązanie wydaje się być bardzo ciekawe dla wszystkich tych którzy planują jechać na narty lub na snowboard maksymalnie 2-3 razy w ciągu trwania sezonu zimowego. Inaczej ma się sprawa gdy narciarz chcę korzystać ze swojej ze sprzętu częściej, a jego wyprawy w góry to kilka lub kilkanaście razy w ciągu sezonu lub oczywiście więcej. Wychodząc z założenia że wyjazdów na narty lub na snowboard będzie w ciągu jednego sezonu więcej niż 5 razy warto już zastanowić się nad zakupem własnego sprzętu. Zakup własnego sprzętu to ogromny plus dla każdego uprawiającego sport. Ma to związek z idealnym dopasowaniem sprzętu do nogi, do poziomu jazdy, do stylu jazdy oraz do tego, co dokładnie oczekujemy od sprzętu. Twój własny sprzęt to gwarancja komfortu zadowolenia oraz tego iż wyjeżdżając z góry w celu uprawiania sportów zaoszczędzimy sporo czasu na stanie w długich kolejkach w wypożyczalniach sprzętu.

To właśnie te kolejki w wypożyczalniach są jedną z najgorszych rzeczy która może nas spotkać, gdy chcemy korzystać z nie swojego sprzętu. Przyjeżdżając na stok narciarski chcemy jak najszybciej zacząć zjeżdżanie z góry. Jednak konieczność skorzystania z wypożyczalni powoduje, iż nasze uprawianie sportu oddala się o co najmniej kilkadziesiąt minut. Nie bez znaczenia jest również fakt że za każdym razem gdy chcemy jechać na narty czy na snowboard musimy brać dodatkową gotówkę w celu wypożyczenia sprzętu. Chcąc uniknąć takiej przykrej sytuacji, gdy tracimy czas i pieniądze na pożyczanie nart, butów, kasków, gogli czy snowboardu mamy ostatnie rozwiązanie które w przypadku częstszego uprawiania sportów wydaje się być najlepszy. Mowa tu oczywiście o zakupie swojego sprzętu.

Nie od dziś wiadomo że sprzęt do uprawiania sportów zimowych jest jednym z droższych sprzętów sportowych. W związku z tą sytuacją postaramy się rozważyć dwa sposoby zakupu sprzętu. Pierwszym z nich jest skorzystanie z bogatej oferty sprzętu używanego. Przeglądając internetu można natrafić się na wiele ogłoszeń o sprzedaży sprzętu narciarskiego, czy tego do uprawiania snowboardu. Nie da się ukryć że oferta tego typu jest bardzo bogata i można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Gdy jednak bliżej przyjrzymy się temu rozwiązaniu okazuje się że jest ono wielce niedoskonały. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że sprzęt zimowy bardzo mocno ulega zniszczeniu podczas eksploatacji. Niestety trzeba również zauważyć fakt, iż buty to nie tylko komfort ale również higiena. Używane buty nigdy nie będą dla nas tak przyjemne w użytkowaniu jak te nowe które kupimy tylko dla siebie, i z których tylko my będziemy korzystać. Również same narty czy snowboard mogą mieć wiele ukrytych wad których przeciętny człowiek nie jest w stanie nawet zauważyć. Dzieje się tak tym bardziej, gdy kupujemy towar przez internet i nie mamy możliwości go zobaczyć i dotknąć. Z tej krótkiej analizy wynika, że zakup sprzętu zimowego używanego to wielka loteria, albo się trafi na coś dobrego, w dobrej kondycji, albo trafi się na zużyty sprzęt, który będzie budzić niechęć do uprawiania sportów zimowych.

informatorbrzeskipl_2

Pozostaje oczywiście ostatnia możliwość jaką jest zakup sprzętu nowego, nieużywanego. To rozwiązanie jest bez wątpienia najbardziej doskonałe. Nowe buty dają pewność czystości i pełnego dopasowania do stopy, co przekłada się na jakość prowadzenia nart. Jest to ważny aspekt, gdyż jadąc kilkadziesiąt kilometrów na godzinę trzeba mieć pełną kontrolę nad nartami lub oczywiście snowboardem. Zakup sprzętu nowego należy z całą pewnością do inwestycji większych niż jakże często uprawiane sporty pokroju piłko nożnej czy biegów. Bez wątpienia warto uniknąć cen, które obowiązują w pełnym sezonie. Z całą pewnością można stwierdzić, że październik i pierwsza połowa listopada to dobry okres na inwestycje we wspomniane sprzęty. Co jednak zrobić gdy sezon zbliża się wielkimi krotkami, a nasza kasa domowa świeci pustkami? Najlepszą opcją jest skorzystanie z kredytu. Ofert na rynku jest wiele. Można sprawdzić, nawet w naszym mieście jak wiele jest stacjonarnych punktów pożyczkowych. Jednak zapoznanie się z ofertą wszystkich placówek bankowych, przygotowanie i złożenie potrzebnych tam dokumentów trwa spory okres czasy. W niektórych przypadkach okres ten przeciąga się aż do kilkunastu dni, co w przypadku choć jednej odmownej sytuacji kredytowej powoduje, iż narciarz swój sprzęt ma szanse zakupić dopiero w tak zwanych wysokim sezonie. Różnica w cenie może być bardzo wysoka. Dlatego decydując się na zakup sprzętu warto skorzystać z opcji pożyczenia pieniędzy, tak aby upragniony sprzęt zdobyć na już i to w doskonałej przedsezonowej cenie.

Chcąc ominąć stacjonarne firmy z naszej miejscowości warto zapoznać się z ofertą chwilówek, choćby tą na chwilowo.pl. Portale tego typy dają pełnie wiedzy na tematu kredytu w różnych firmach pożyczkowych. Warto na wspomnianej stronie zapoznać się z opiniami Vivus. Jest to firma będąca już odpowiedni czasy na rynku i mająca bardzo interesująca ofertę online, o wiele ciekawszą niż jakikolwiek punkt kredytowy w Brzesku. Dzięki dostępowi do informacji przez Internet nie wychodząc z domu można porównać wiele ofert. Ważną informacją jest również to, że snowboardzista lub narciarz, który pierwszy raz będzie korzystał z takiego wsparcia może liczyć na pożyczkę z prowizją wartą zero procent. Taka propozycja zachęca i daje mocny argument dla amatorów białego szaleństwa do tego, aby zakupili oni nowy sprzęt.

Pieniądz, które mogą być pożyczone na dowolny cel mogą również być przeznaczone na wyjazd w góry. Oczywiście nie mowa w tym miejscu o jednodniowym wypadzie w niskie góry, a raczej o zorganizowanym wyjeździe kilkudniowym w Alpach czy innych znanych ośrodkach turystycznych. Warto zainteresować się pożyczkami dostępnymi w Internecie, z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.