Nie przegap
Strona główna » Region » Rusza nabór na „płatne praktyki” dla studentów PWSZ w Tarnowie

Rusza nabór na „płatne praktyki” dla studentów PWSZ w Tarnowie

Nawet 10 tys. zł stypendium za półroczne praktyki zawodowe otrzymają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, którzy zakwalifikują się do udziału w pilotażowym projekcie realizowanym w tarnowskiej Uczelni. Nabór chętnych właśnie się rozpoczyna.

Swój akces do projektu mogą zgłaszać studenci III roku wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej.

– Na zgłoszenia czekamy do 24 marca – zapowiada dr inż. Wiesław Juda, z-ca kierownika Zakładu Technologii Materiałów Instytutu Politechnicznego PWSZ. – Kilka dni później, na przełomie marca i kwietnia rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne z chętnymi – dodaje.

Studenci, którzy chcieliby „powalczyć” o sześciomiesięczne praktyki i 10 tys. zł stypendium powinni kontaktować się z Biurem Karier, Projektów i Współpracy, które odpowiada za proces rekrutacji. Wsparcie dla studentów deklarują także opiekunowie praktyk. – Chętnie pomożemy we właściwym wypełnieniu wszystkich formularzy – dodaje Wiesław Juda.

Osoby, które dopełnią kwestii formalnych, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. W komisji oceniającej kandydatów zasiądą nie tylko pracownicy Uczelni, ale także przedstawiciele zakładów pracy, do których trafią praktykanci.

– Wyniki rekrutacji powinniśmy poznać pod koniec kwietnia – mówi Wiesław Juda. – Praktyki w ramach pilotażowego projektu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca – kończy.

Przypomnijmy, że studenci Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie będą mogli korzystać z „płatnych praktyk” dzięki temu, że Uczelnia zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na którego realizację otrzymała prawie pół miliona złotych.

PWSZ