Nie przegap
Strona główna » Region » Ruszył nabór na studia podyplomowe w PWSZ. Są nowości!

Ruszył nabór na studia podyplomowe w PWSZ. Są nowości!

Spośród aż 16 kierunków mogą wybierać osoby, które chcą podnieść swoje wykształcenie kontynuując naukę w ramach studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. W ofercie najczęściej wybieranej zawodowej uczelni wyższej w Polsce są ponadto aż cztery nowości: Gerontologia i opieka nad osobami starszymi, Komunikacja 2.0 i media społecznościowe, Marketing oświatowy i Psychoonkologia w praktyce. Zapisy potrwają ponad dwa miesiące – aż do 22 września.

Ciągły postęp naukowo-techniczny sprawia, że systematycznie rosną wymagania wobec pracowników. Sprostanie im stanowi poważne wyzwanie dla społeczeństwa, które musi podnosić swoje kwalifikacje oraz dbać o rozwój kompetencji. To jeden z warunków skutecznego konkurowania na rynku pracy.

Idea Lifelong Learning, czyli uczenia się przez całe życie staje się coraz ważniejsza, widać to w dokumentach Komisji Europejskiej, programach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy coraz bogatszej i ciekawszej ofercie studiów podyplomowych PWSZ w Tarnowie.

– Do wyboru Państwa dajemy aż 16 kierunków studiów z bardzo wielu dziedzin. Wszystkie łączy użyteczność i przydatność w podnoszeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy – mówi dr Małgorzata Kołpa, Prorektor PWSZ ds Współpracy i Rozwoju. – Cztery kierunki są zupełnie nowe, to: Marketing oświatowy, Komunikacja 2.0 i media społecznościowe, Gerontologia i opieka nad osobami starszymi i Psychoonkologia w praktyce – dodaje.

Pierwszym z nowych kierunków jest Marketing oświatowy. – To propozycja dla tych, którzy w określeniu „rynek oświatowy” dostrzegają słowo „rynek”. Oświata rządzi się bowiem prawami rynku i nie wystarczy mieć dobry produkt, trzeba go jeszcze dobrze „opakować”, wypromować, sprzedać – tłumaczy dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ. Koordynator nowego kierunku zwraca ponadto uwagę na fakt wchodzenia w życie reformy oświaty. – To czas weryfikacji, „walki” o ucznia. Choćby z tego względu nasza propozycja jest ciekawa i godna rozważenia – dodaje.

Drugą nowością jest Komunikacja 2.0 i media społecznościowe. – To studia adresowane m.in. do osób, które chcą uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia zatrudnienia w charakterze redaktora, wydawcy, pracownika instytucji kultury, urzędnika administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialnego za przygotowanie profesjonalnych materiałów informacyjnych i promocyjnych – wyjaśnia dr Wioletta Jachym, koordynatorka nowego kierunku. Bardzo dużo miejsca poświęcimy mediom społecznościowym, które dla młodych ludzi są „środowiskiem naturalnym”, w którym można prowadzić z nimi skuteczną komunikację – dodaje.

Dwie ostatnie nowości związane są z szeroko rozumianą ochroną zdrowia i do pracowników służby zdrowia są skierowane. –  Psychoonkologia w praktyce to odpowiedź na rosnącą liczbę osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Wsparcia potrzebują jednak nie tylko pacjenci, ale również ich rodziny, to bardzo ważne w procesie leczenia. I takie profesjonalne wsparcie chcemy im zaproponować – wyjaśnia dr Aneta Grochowska, koordynatorka kierunku.

Podobna idea przyświecała otwarciu kierunku Gerontologia i opieka nad osobami starszymi. – Faktem jest, że społeczeństwo się starzeje, widać to także na ulicach Tarnowa. A to oznacza z jednej strony większą świadomość opieki nad seniorami, a z drugiej większe zapotrzebowanie na fachowców, którzy tego typu wsparcie będą w stanie zapewnić –  dodaje.

„Społeczeństwo, które uczy się przez całe życie, umożliwia budowanie gospodarki opartej na wiedzy. A to w dzisiejszym świecie gospodarce jest niezbędne, bo dynamiczne zmiany zmuszają firmy do ciągłego doskonalenia sposobów funkcjonowania. Pojawiają się nowe produkty i usługi, które mają wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, na ich być, czy nie być. Według Petera Druckera tradycyjne zasoby: praca, ziemia i kapitał stają się raczej przeszkodami niż siłą napędową rozwoju przedsiębiorstw. Kluczowym czynnikiem kreatywności we wszystkich dziedzinach życia jest wiedza. Problemem w wielu firmach jest poradzenie sobie ze zbieraniem, przetwarzaniem, upowszechnianiem i aktualizowaniem wiedzy” – uważa Ewa Prędka, menedżer ds Innowacji w Kontekst HR International Group.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona będzie do 22 września 2017 r. Wszystkie informacje na temat oferty studiów podyplomowych dostępne są w Uczelnianym Centrum Edukacji Ustawicznej – budynek A, p 117, nr tel. 14 63 16 568, e-mail: uceu@pwsztar.edu.pl oraz na stronie pwsztar.edu.pl w zakładce „studia podyplomowe”.

KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH 2017

 • Administracja urzędów samorządowych i państwowych
 • Administracja urzędów samorządowych i państwowych z językiem migowym
 • Administracja i zarządzanie w oświacie – studia kwalifikacyjne
 • Administracja i zarządzanie w oświacie – studia doskonalące
 • Gerontologia i opieka nad osobami starszymi NOWOŚĆ
 • Język niemiecki biznesu
 • Język angielski biznesu
 • Język francuski biznesu
 • Komunikacja 2.0 i media społecznościowe NOWOŚĆ
 • Marketing oświatowy NOWOŚĆ
 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego
 • Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne w praktyce
 • Prowadzenie i obsługa działalności gospodarczej
 • Psychoonkologia w praktyce NOWOŚĆ
 • Zarządzanie w placówkach ochrony zdrowia
 • Żywienie w sporcie, rekreacji i odnowie biologicznej

PWSZ