Nie przegap
Strona główna » Region » Ruszyły rozmowy kwalifikacyjne do programu „płatnych praktyk”

Ruszyły rozmowy kwalifikacyjne do programu „płatnych praktyk”

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trwają rozmowy kwalifikacyjne dla studentów, którzy chcą wziąć udział w pilotażowym programie tzw. „płatnych praktyk”. Jest o co walczyć, studenci, którzy przejdą gęste sito naboru mogą liczyć na 10 tys. zł stypendium za półroczne praktyki. Na chętnych czeka kilkadziesiąt miejsc.

Jak już informowaliśmy, akces do projektu mogą zgłaszać studenci III roku wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej.

Potencjalni praktykanci odpowiadają na szereg pytań zadawanych przez komisję złożoną z przedstawicieli uczelni oraz pracodawców. Są wśród nich między innymi pracownicy Grupy Azoty.

– Idealny kandydat powinien posiadać podstawową wiedzę, zapał, kreatywność i chęć do zdobywania wiedzy – tłumaczą Jadwiga Kania i Iwona Kwiecień z „Azotów”. – W ciągu sześciu miesięcy praktyki można się bardzo wiele nauczyć, a ponadto zdobyć podstawy doświadczenia i wiadomości o specyfice pracy w laboratoriach Grupy Azoty – dodają.

– Wyniki rekrutacji powinniśmy poznać pod koniec kwietnia – mówi dr inż. Wiesław Juda, z-ca kierownika Zakładu Technologii Materiałów Instytutu Politechnicznego PWSZ. – Praktyki w ramach pilotażowego projektu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca – dodaje.

Przypomnijmy, że studenci Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie będą mogli korzystać z „płatnych praktyk” dzięki temu, że Uczelnia zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na którego realizację otrzymała prawie pół miliona złotych.

PWSZ