Don't Miss
Home » Wiadomości » Sterkowiec / Biadoliny /Drugie podejście do przetargu na zaprojektowanie i budowę dworców PKP

Sterkowiec / Biadoliny /Drugie podejście do przetargu na zaprojektowanie i budowę dworców PKP

PKP ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie 20 innowacyjnych dworców systemowych. Spółka planuje budowę nowych obiektów, które w większości zastąpią istniejące budynki przewidziane do rozbiórki. Na te inwestycje spółka zamierza wydać 48,8 mln zł. To już drugie podejście do tego przedsięwzięcia. W Biadolinach w miejsce dotychczas istniejącego budynku powstanie budynek typu A, a z kolei w Sterkowcu i w Czarnej Tarnowskiej – budynek typu B.

Przedmiotem ogłoszonego 18 sierpnia przetargu jest zaprojektowanie i budowa dworców typowych IDS „A” i IDS „B” w 20 miejscach kraju.

Na liście znalazły się: Chałupy (IDS „B”) i Żelistrzewo (IDS „A”) w woj. pomorskim, Janikowo (IDS „B”) w woj. kujawsko-pomorskim, Biskupice Wielkopolskie (IDS „B”) i Pobiedziska Letnisko (IDS „B”) w woj. wielkopolskim, Gorzkowice (IDS „A”), Rogów (IDS „B”), Wilkoszewice (IDS „A”) w woj. łódzkim, Barchów (IDS „A”), Chrzęsne (IDS „B”), Dobczyn (IDS „B”), Przetycz (IDS „A”), Ząbki (IDS „B”) w woj. mazowieckim, Biadoliny (IDS „A”), Czarna Tarnowska (IDS „B”), Sterkowiec (IDS „B”) w woj. małopolskim oraz Kanie (IDS „B”), Kraśnik (IDS „B”), Sadurki (IDS „B”), Świdnik Miasto (IDS „B”) woj. lubelskim.

O pierwszym podejściu PKP do przetargu na innowacyjne dworce systemowe pisaliśmy w maju 2018 r. – <== czytaj

Dworzec Typowy ma się składać z części kubaturowej oraz wiaty (budynki będą niepodpiwniczone). W części kubaturowej znajdować się będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca (w obiektach typu „A” zaplanowano wydzielenie tam części technicznej wraz z toaletą i otwartą poczekalnią, w obiektach typu ‘B” ma zostać wydzielona część techniczna wraz z toaletę, zamkniętą i ogrzewaną poczekalnią, a także część komercyjna z możliwością sprzedaży biletów lub kasa z zapleczem sanitarnym). Pod wiatą z kolei mają się znaleźć m.in. poczekalnia zewnętrza, zadaszony parking rowerowy i miejsce na automaty. Obiekty typu „A” mają mieć powierzchnię całkowitą ok. 40 m. kw. , obiekty typu „B” – ok. 90 m.kw. W obu przypadkach obiekty mają mieć wysoką na ok. 8 metrów wieżę zegarową.

Oferty można składać do 28 września 2018 r. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Przy ocenie będzie brana pod uwagę cena.

Inwestycja ma być realizowana w systemie „projektuj i buduj”. W ciągu 37 tygodni od zawarcia umowy wykonawca będzie musiał przedstawić komplet dokumentacji projektu budowlanego i wykonawczego, a także uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. W ciągu 70 tygodni mają natomiast powstać same obiekty.

portalsamorzadowy.pl / IB