Don't Miss
Home » Wiadomości » Strzelce Wielkie. Oddają krew.

Strzelce Wielkie. Oddają krew.

11.10.2015strzelceWLK.05W niedzielne południe mieszańcy Parafii Strzelce Wielkie (gm. Szczurowa) mieli okazję wziąć udział w otwartej akcji oddawania krwi. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCKw Drwini po raz kolejny przekonywał ludzi jak ważna jest to inicjatywa.

Organizujemy różnego rodzaju akcje w szkołach promujące i sprawdzające wiedzę o krwiodawstwie. Od konkursów po Dzień Dziecka podczas którego odbywają się nie tylko quizy, ale również zawody i turnieje sportowe. Przychodzi sporo ludzi, ale nadal ubolewam nad faktem, iż młodzieży nie jest dużo. W szkołach od najmłodszych klas warto organizować różnego rodzaju pogadanki oraz tworzyć kółka, które staną się nie tylko grupą formalną, ale także częścią życia młodego człowieka. Zachęcam do oddawania krwi, ponieważ w szpitalach czeka na nią wiele ludzi. Bez niej nie ma życia, więc dzielmy się!mówił Stefan Styczeń Prezes Gminnego Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK w Drwini.

Otwarta akcja krwiodawstwa Gminnego Klubu w Drwini została przeprowadzona dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio związane z pobieraniem krwi i badaniem oraz rejestracją dawców.

IB