Don't Miss
Home » Region » Śladami historii po Ziemi Wał-Rudzkiej

Śladami historii po Ziemi Wał-Rudzkiej

12087814_980000445397357_2169947761371417987_oII edycja gry edukacyjnej „Terenowy omnibus”, organizowanej przez Zespół Szkół w Zabawie, miała miejsce 6.10.2015r. Tym razem drużyny, które tworzyli  uczniowie klas VI szkół podstawowych z Niwki, Radłowa, Woli Radłowskiej, Zabawy i Zdrochca, spotkały się przy domu bł. Karoliny Kózkówny w Wał-Rudzie. Zaczęliśmy od powitania przez panią dyrektor W. Dzik oraz kubka gorącej herbaty, bo poranek był nieco zimny i mglisty. Drużyny podały swoje nazwy i wcieliły się w role pielgrzymów, którzy zaopatrzeni w mapy, podążając od miejsca do miejsca, miały za zadanie wypełnić dziennik podróży – kartę pielgrzyma.

W grze liczyła się sprawność fizyczna (do pokonania było m. in. kilka kilometrów), wiedza historyczna, przyrodnicza, znajomość języka angielskiego oraz polskiej ortografii, a przede wszystkim umiejętność pracy w grupie. Ilość zdobytych punktów wskazała terenowego omnibusa – „Poszukiwaczy” z Zabawy – Aleksandrę Małek, Dominika Bednarskiego, Dominika Urbana. Za nimi była „Brygada RR” z Woli Radłowskiej – Jakub Falisiewicz, Julia Niedzielska, Emilia Pajdo. Tylko pół punktu mniej miała „Wielka Trójka”, czyli Jakub Nowak, Piotr Nowak i Oliwia Zaleśna ze Zdrochca. Drużynę radłowską „Fifi i spółka” tworzyli: Filip Iwaniec, Bartłomiej Bieryt i Marcin Śledź, zaś skład z Niwki to grupa o nazwie „Św. Faustyna Kowalska”, którą reprezentowali: Konrad Kuczek, Jakub Jasek, Wiktor Nowak.

Po emocjonującej grze wszystkim zaostrzyły się apetyty, więc z chęcią spałaszowaliśmy gorące kiełbaski z grilla, popijając je herbatą. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się uroczyście – swoją obecnością zaszczycili uczestników pełniący honorowy patronat nad grą edukacyjną kustosz sanktuarium w Zabawie ks. Z. Szostak oraz burmistrz Radłowa p. Z. Mączka. Obecny był również p. K. Rudziński. W czasie terenowych zmagań rozpogodziło się, zrobiło się ciepło i przejrzyście. Mamy nadzieję, że gra sprawiła uczestnikom frajdę i dała sporo satysfakcji. Gratulujemy wszystkim, serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok. A dokąd? To na razie tajemnica.

Galeria zdjęć <<<

ug