Nie przegap
Strona główna » Region » Szkoły średnie gotowe do nowego roku szkolnego

Szkoły średnie gotowe do nowego roku szkolnego

W tym roku przed szkołami średnimi dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński duże wyzwanie związane z przyjęciem podwójnego rocznika uczniów. Stan przygotowań do nowego roku szkolnego szkół sprawdzał Starosta Bocheński Adam Korta wraz z Zarządem Powiatu.

Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz członkowie Zarządu Jerzy Bloniarz oraz Marek Rudnik wizytowali I LO w Bochni, ZS nr 1 w Bochni oraz CKZiU w Łapanowie.

– Widać ogrom pracy, która została wykonana w szkołach. Priorytetem Zarządu Powiatu jako organu prowadzącego było zapewnienie jak najlepszych warunków nauki dla zwiększonej liczby uczniów. Cieszę się, że udało się w szkołach przeprowadzić niezbędne remonty oraz utworzyć nowe sale lekcyjne – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W poniedziałek w szkołach średnich, naukę rozpocznie 4679 uczniów, w tym w pierwszych klasach 2197 uczniów. Dla porównania w roku szkolnym 2018/2019 szkoły przyjęły do klas pierwszych 1066 uczniów, a więc ponad dwukrotnie mniej.

sp