Wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących na 329 miejscu znalazło się I LO w Bochni natomiast na liście 300 najlepszych techników na 159 miejscu uplasował się Zespół Szkół Nr 1 w Bochni a na 216 Zespół Szkół Nr 3 w Bochni.
Gratuluję uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji wyników i cieszę się, że podejmowane wspólnie działania przynoszą efekty. Mam jednak świadomości, że cały czas musimy podnosić poprzeczkę i stawiać sobie większe wymagania, jeśli chcemy aby zajmowane miejsca w rankingu były coraz wyżej. Już niebawem młodzi ludzie będą decydować o wyborze dalszej ścieżki edukacyjne dlatego już dziś zapraszam w progi naszych szkół – mówi starosta Ludwik Węgrzyn
W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018:
329. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni otrzymując tytułu „Brązowej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem graficznym czyli szkolną tarczą, która jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy danej szkoły.
Jestem zadowolona, że od lat utrzymujemy wysoką lokatę w rankingu. Z reguły pierwsze miejsca otrzymują szkoły, które mają mniejszą ilość uczniów, a przy naszej ilości utrzymanie się w zestawieniu 500 najlepszych placówek to powód do dumy. Fakt, że wyprzedzamy wiele krakowskich szkół napawa optymizmem. Oczywiście wynik ten jest zasługą ciężkiej pracy zarówno nauczycieli jak i uczniów. Warto również dodać, że nasza szkoła jest bardzo aktywna, bierzemy udział w wielu projektach w kraju i zagranicy, przy tym odnosząc wysokie wyniki w nauce – zaznacza Jolanta Kruk Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.
Ranking Techników 2018:
159. Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni otrzymując tytułu „Srebrnej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem szkolnej tarczy.
216. Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera otrzymując tytułu „Brązowej” Szkoły 2018 i możliwość posługiwania się znakiem szkolnej tarczy
Solidna praca to podstawa, próbne egzaminy teoretyczne czy zawodowe, które przeprowadzamy w naszej szkole, konsultacje, spotkania a przede wszystkim zaangażowanie uczniów i nauczycieli to wszystko składa się na końcowy wynik – wyjaśnia Jan Balicki Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.
Natomiast Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni podkreśla, że miejsce w rankingu to zasługa przede wszystkim wyniku egzaminu maturalnego i zawodowego absolwentów z rocznika 2017 i za tą ich pracę i naukę i czas spędzony w szkole w imieniu całej społeczności szkolnej dziękuje. Dziękuję również nauczycielom, którzy do tego bez wątpienia się również przyczynili. Jako szkoła zawsze, nie patrząc na miejsca w rankingach staramy się jak najlepiej przygotować naszych uczniów nie tylko do egzaminów, ale do pracy zawodowej i do życia i to jest nasz cel najważniejszy. Z takiego podejścia do pracy w szkole biorą się miejsca w takich rankingach, co nas oczywiście bardzo cieczy, ale i motywuje do intensywniejszej pracy z młodzieżą a przede wszystkich dla młodzieży – kończy Piotr Czekaj dyrektor Ekonomika.
Ranking Małopolskich Techników:
20. 159. Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni
31. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni
Ranking Małopolskich Liceów:
25. 329. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
64. 500+ Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni
Ponadto Zespół Szkół Nr 1 w Bochni znalazł się na 101. miejscu na 200, Rankingu Maturalnego Techników 2018 r.
Ranking liceów opracowywany jest na podstawie wyników matur z przedmiotów obowiązkowych, sukcesów w olimpiadach, oraz wyników matur z przedmiotów dodatkowych. Natomiast ranking techników powstał na podstawie wyników w olimpiadach, matur z przedmiotów obowiązkowych, z przedmiotów dodatkowych i egzamin zawodowy.
—
sp