Nie przegap
Strona główna » Region » Targi Pracy 2016

Targi Pracy 2016

targi pracy 2016_001Ponad 2000 osób odwiedziło Targi Pracy, które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Drugą, bardzo udaną edycję imprezy przygotowało uczelniane Biuro Karier, Projektów i Współpracy.

Targi miały pokazać bardzo szerokie możliwości nowoczesnej Uczelni kształcącej kilka tysięcy studentów, ale również potencjał regionu – wysoko wykwalifikowanych kadr, możliwości inwestycyjnych i przyjaźnie nastawionych do współpracy ludzi. – Liczba osób, które odwiedziły stoiska targowe oraz liczne imprezy towarzyszące przygotowane przez nas oraz naszych partnerów, a przede wszystkim opinie zebrane w trakcie naszej imprezy pozwala mi sądzić, że obraliśmy dobry kierunek, a Targi spełniły pokładane w nich nadzieje – mówi Lucyna Krzemińska, szefowa uczelnianego BKPiW.

W imprezie uczestniczyło 55 wystawców – firm z wielu różnych branż gospodarki oraz instytucji związanych z rynkiem pracy. Dla studentów była to doskonała okazja do rozpoznania rynku pracy, nie tylko w kontekście podejmowania zatrudnienia ale i poszukiwania atrakcyjnego miejsca praktyk studenckich.

Z kolei przedstawiciele jednostek tarnowskiej PWSZ korzystali z możliwości prowadzenia rozmów i podejmowania współpracy z przedstawicielami firm, co jest istotne ze względu na prowadzony proces praktycznego profilowania kierunków studiów oraz chęć rozwijania projektów, czy prowadzenia badań naukowych.

Warto zauważyć, że uczelniane Targi Pracy to nie tylko okazja do spotkania z potencjalnymi pracodawcami. To również szereg warsztatów, szkoleń i prezentacji. Chętni uczestniczyli m.in. w warsztatach “IT  Security” lub „Wprowadzenie do systemu Linux”, mogli obejrzeć prezentację „Instrumenty wsparcia w ofercie Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje związane ze świadomym konstruowaniem swojej kariery zawodowej, szczególnie  próbne rozmowy kwalifikacyjne z przedstawicielami firm biorącymi udział w Targach.

PWSZ