Don't Miss
Home » Wiadomości » Trwa 4. edycja Budżetu Obywatelskiego

Trwa 4. edycja Budżetu Obywatelskiego

Masz pomysł na wydarzenie, które spodoba się mieszkańcom Twojego powiatu? Widzisz, że potrzebna jest jakaś inwestycja albo inicjatywa, która pomoże rozwiązać społeczny problem? Chcesz, żeby w Twojej okolicy było ciekawiej lub po prostu – piękniej? Nie zwlekaj – na składanie projektów pozostał już tylko tydzień.
– Już tylko tydzień pozostał na składanie wniosków. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Kwota, jaką przeznaczyliśmy na realizację zadań w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego to 12 mln zł. Dzięki temu uda się zrealizować wiele ciekawych projektów – podkreśla Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Czekamy na propozycje zadań o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Mogą to być zarówno działania infrastrukturalne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, czy warsztaty.

Warto dodać, że samorząd województwa w tym roku przeznaczył o 4 mln zł więcej niż przed rokiem. Zmianom uległy także kwoty poszczególnych projektów. W tej edycji BO WM na projekt będzie można przeznaczyć od 50 tys. zł do 150 tys. zł, a dzięki temu uda się zrealizować znacznie więcej projektów niż w poprzednich edycjach. Mieszkańcy na złożenie zadań mają czas do 17 czerwca. Głosowanie natomiast odbędzie się od 9 do 30 września.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl

==

malopolskie.pl