Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tu mieszkam, tu zmieniam – oddaj swój głos

Tu mieszkam, tu zmieniam – oddaj swój głos

logo_bzwbkZwracamy się z prośbą o oddanie głosu poprzez głosowanie internetowe na stronie  www.bzwbk.pl „Tu mieszkam, tu zmieniam” na projekt, który będzie realizowany przez Bibliotekę w Uściu Solnym złożony przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej (woj. Małopolska, gmina Szczurowa). Głosy można oddawać do 6 września, nagrody otrzymają organizacje, które zdobędą największą liczbę Waszych głosów. Prosimy o wasz głos.

,,Uściańskie bajanie – działamy z pasją poprzez rozwijanie kreatywności i twórczości plastycznej oraz rękodzieła ludowego.”

Projekt ma na celu większe zaangażowanie społeczności w życie kulturalne miejscowości Uście Solne. Poprzez zorganizowanie: – warsztatów plastycznych ,,Odkrywamy nasze talenty.” – warsztatów kulinarnych ,,Uściańskie specjały.” – zajęć czytelniczych ,,Z książką przez życie.” połączonych z wieczorem legend i konkursem ,,Uście Solne – historia przez pokolenia pisana.” – konkursów sportowych dla dzieci i młodzieży ,, Jestem mistrzem w…” – a także wieczoru kolęd i pastorałek – wystawy ,,Galeria sztuki ludowej.” chcemy zachęcić osoby pozostające w domostwach do współpracy w tworzeniu historii i kultury naszej małej ojczyzny. Wspólne spotkania staną się zatem okazją do poznania nowych przyjaciół, integracji w grupie, służyć będą wspólnej wymianie myśli, zdań i pomysłów. Dzięki realizacji projektu w takiej formie wyrównają się szanse edukacyjne osób z terenów wiejskich.

Sylwia Gadowska, filia GBP Uście Solne