Don't Miss
Home » Wiadomości » Wakacyjny remont w Publicznym Przedszkolu nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku

Wakacyjny remont w Publicznym Przedszkolu nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku

Intensywne prace trwają w Publicznym Przedszkolu nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku. Wakacyjny remont polega na renowacji i modernizacji wnętrz przedszkola tj. wykonaniu sufitów podwieszanych z nowym oświetleniem w korytarzach przedszkolnych. Odnowione zostaną również w tych miejscach powłoki malarskie, nowy wizerunek zyska też klatka schodowa. Inwestycje w całości finansuje Gmina Brzesko. Środki przekazane na ten cel to 44 tysiące złotych.

– Odświeżenie korytarzy w przedszkolu były konieczne. Przez wiele lat to przedszkole nie było remontowane. Dzieci zwłaszcza te najmłodsze muszą mieć komfort i muszą czuć się jak w domu. Dlatego właśnie staramy się by wnętrza placówek szkolnych i przedszkolnych były jak najbardziej estetyczne i przyjazne – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Nowe wnętrza zaskoczą powracających po wakacjach przedszkolaków oraz sprawią im wiele radości.

Publiczne Przedszkole nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku to placówka mieszcząca się przy ulicy Armii Andersa 8. Jednym z jej atutów jest duży ogród. Obecnie 152 wychowanków bawi się i uczy w 7 oddziałach, w tym w 4 integracyjnych. W tych ostatnich opieką, wsparciem oraz kształceniem specjalnym objętych jest ponad 20 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. W przedszkolu pracuje 27 nauczycieli i nauczycieli specjalistów, którzy wspierają dzieci w ich indywidualnym rozwoju.

IB

Fot. Maciej Mazur