Don't Miss
Home » Wiadomości » Zabójstwo Grażyny Kuliszewskiej. Brytyjska policja zatrzymała Czesława K.

Zabójstwo Grażyny Kuliszewskiej. Brytyjska policja zatrzymała Czesława K.

Jak poinformował na swoim profilu detektyw Weremczuk – Czesław K. mąż tragicznie zmarłej Grażyny Kuliszewskiej został w dniu dzisiejszym (22 lipca 2019 r.) zatrzymany w Londynie. Wg medialnych informacji – mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie żony. Sprawa zaginięcia i jak się okazało tragicznej śmierci Grażyny Kuliszewskiej elektryzuje lokalną społeczność od ponad pół roku. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety.

Pod koniec czerwca portal onet.pl informował że są już wyniki badań zwłok Grażyny Kuliszewskiej. Trwające od marca badania w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie mają pozwolić na ustalenie przyczyn śmierci kobiety. Te posłużą biegłym do sporządzenia pełnego protokołu sekcji. Wiadomo również, że biegli, którzy mają przygotować ostateczną dokumentację, dysponują już wynikami badań toksykologicznych.

Część osób śledzących sprawę morderstwa Grażyny Kuliszewskiej spekuluje czy dzisiejsze aresztowanie nie ma związku z tragiczną śmiercią 5 letniego Dawidka Ż. – być może policja i prokuratura w trosce o bezpieczeństwo syna Grażyny i Czesława wolały zastosować taką formę ograniczenia wolności dla podejrzanego. Po śmierci Grażyny ich 5-letni syn pozostawał pod opieką Czesława K..

Przypomnijmy

Grażyna Kuliszewska, 34 letnia kobieta pochodząca z Borzęcin zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 r. Jej ciało odnaleźli policjanci, którzy w czwartek 28 lutego przeszukiwali koryto rzeki Uszwicy w miejscowości Bielcza. W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Krakowie odbyło się okazanie zwłok znalezionych w Bielczy. Najbliższa rodzina rozpoznała zaginiona kobietę. Pogrzeb tragicznie zmarłej kobiety odbył się 9 marca 2019 r. w Borzęcinie.

Jak na razie przyczyna zgonu kobiety nie została wyjaśniona.

 

Detektywi Weremczuk & Wspólnicy / IB