Don't Miss
Home » Sport » Wojciech Wojdak brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów!

Wojciech Wojdak brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów!

wojdakPaweł Furtek (MKP Szczecin) zdobył złoty medal, a Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) – brązowy w konkurencji 800 m stylem dowolnym w czwartym dniu rywalizacji mistrzostw Europy juniorów w pływaniu.

Wyścig na 800 m chłopców był ozdobą sobotnich finałów. W stawce liczyła się tylko trójka zawodników – Furtek, dwukrotny złoty medalista w tych mistrzostwach Czech Jan Micka oraz Wojdak.

Pływacy zamieniali się miejscami, przez moment na prowadzeniu był także Wojdak, ale nie wytrzymał tempa. Ostatecznie minimalnie szybszy od Czecha okazał się Furtek, dla którego był to już drugi medal wywalczony na poznańskich Termach Maltańskich. Wcześniej był drugi na 1500 m stylem dowolnym.

– Jestem ogromnie szczęśliwy, tym bardziej, że dwa dni temu przegrałem z Jasiem Micką o 0,3 sekundy na 1500 m. Udało mi się zrewanżować i wygrać z nim po raz pierwszy. Radość tym większa, że mistrzostwa rozgrywane są akurat w Polsce. Przyznam, że nie spodziewałem się, że zdobędę tutaj złoto i srebro – mówił po ceremonii dekoracji Furtek.

Świeżo upieczony złoty medalista już za trzy tygodnie wystartuje po raz pierwszy w swojej karierze w mistrzostwach świata seniorów.

– Na pewno to nowe doświadczenie, sam jestem ciekaw, jak mi pójdzie. Nie stawiam sobie celów co do miejsc, ale liczę, że uda mi się poprawić rekordy życiowe – dodał.

Radości z trzeciej lokaty nie krył Wojdak. -Mniej więcej w połowie dystansu uwierzyłem, że może być medal. Niestety, finisz nie jest moją mocną stroną i po prostu zabrakło sił. Ale cieszę się z brązowego medalu, to mój pierwszy start w zawodach takiej rangi i od razu udało się „wskoczyć” na podium – przyznał Wojdak.

Polacy w ME juniorów dotychczas zdobyli siedem medali, w tym dwa złote. Niedziela będzie ostatnim dniem rywalizacji.

Wyniki:

800 m dowolnym chłopcy

1. Paweł Furtek (Polska) 7.59,12
2. Jan Micka (Czechy) 7.59,49
3. Wojciech Wojdak (Polska) 8.01,28

za wp.pl