Nie przegap
Strona główna » Sport » Wojciech Wojdak wystartuje podczas pływackich mistrzostw świata w koreańskim Gwangju

Wojciech Wojdak wystartuje podczas pływackich mistrzostw świata w koreańskim Gwangju

W piątek 12 lipca 2019 r. w koreańskim Gwangju rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019. To 18. edycja zawodów organizowanych przez Światową Federację Pływacką (FINA). Zawodnicy będą rywalizować w następujących dyscyplinach: pływanie, skoki do wody, skoki z klifów, pływanie artystyczne i piłka wodna. Wśród uczestników nie zabraknie Wojciecha Wojdaka. W maju wypełnił indywidualne minima w dwóch konkurencjach – na 400 i 1500 m stylem dowolnym. Wojdak wystartuje 21 i 28 lipca na basenie w Miejskim Centrum Sportów Wodnych Uniwersytetu Nambu.

Do Gwangju pojechała 22-osobowa reprezentacja, wśród której znaleźli się m.in. tacy doświadczeni zawodnicy jak Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak czy Wojciech Wojdak – jedyny medalista Mistrzostw Świata sprzed dwóch lat oraz grupa młodych, utalentowanych pływaków. Zawodnicy z Polski w ramach aklimatyzacji spędzą na miejscu przed zawodami 10 dni. Mistrzostwa rozpoczną się 21 i potrwają do 28 lipca.

– Myślę, że jesteśmy w stanie pływać na najwyższym poziomie, dostać się do finałów i ścigać z najlepszymi. Sam marzę o kolejnym medalu i powtórzeniu sukcesu z Budapesztu. Taki jest mój cel, bo nadrobiłem już zaległości po kontuzjach i zabiegach – zapewnił 23-letni zawodnik AZS AWF Warszawa w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Zawody w Korei Południowej będą ważnym sprawdzianem przez igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w 2020 r.

Przypomnijmy – Wojciech Wojdak od połowy stycznia 2019 r. jest zawodnikiem sekcji pływackiej AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje m.in. pod okiem Pawła Słomińskiego oraz Macieja Certy. Do Warszawy przeniósł się ze swojego dotychczasowego klubu – BOSiR Brzesko. Na mistrzostwach świata w 2017 r. w Budapeszcie zdobył srebrny medal w konkurencji 800 m stylem dowolnym i czasem 7:41,73 o ponad cztery sekundy poprawił własny rekord Polski. 

IB / polswim.pl / PAP

VIDEO – klip promocyjny Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019