Don't Miss
Home » Region » Wojnickie zimowisko 2018

Wojnickie zimowisko 2018

Dzięki finansowemu wsparciu burmistrza Wojnicza – Tadeusza Bąka, już po raz kolejny odbywa się zimowisko dla najmłodszych mieszkańców z terenu gminy Wojnicz. W zimowisku odbywającym się w pierwszym tygodniu ferii bierze udział l60 dzieci. Organizator – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu z panią Dyrektor Magdaleną Sakowską na czele przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, dzięki którym uczniowie mogą bezpiecznie i w ciekawy sposób spędzić wolny czasu.

Uczestnicy zimowiska mają okazję m.in. odwiedzić Zakątek Urwisów, Figle Migle, wykazać się sprawnością na ścianie wspinaczkowej, uczestniczyć w lekcji karate w Tarnowie i zagrać w piłkę na sali gimnastycznej.

Obok zajęć typowo rekreacyjnych w programie zimowiska znalazły się także propozycje o charakterze edukacyjnym, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. W ich ramach odbywają się warsztaty plastyczne, kulinarne i taneczne a także projekcja filmu w kinie Wawel.

Uczestniczy zimowiska korzystając z bonu kultury wezmą udział w warsztatach pt.: ,,Jak czytać portret staropolski” w Ratuszu w Tarnowie oraz w Muzeum Witosa w Wierzchosławicach zatytułowanych: ,,Wspomnienia ze szkolnej ławy”.

Radosna atmosfera i pozytywne komentarze dzieci są dowodem na to, iż tego typu spędzanie wolnego czasu podczas ferii jest świetną alternatywą dla komputera i telewizji. Niewątpliwie zajęcia zapewniane podczas zimowiska pobudzają w uczniach ciekawość, edukują oraz poprawiają sprawność fizyczną.

IB