Don't Miss
Home » Region » Wojnicz: MTB Maraton / zdjęcia

Wojnicz: MTB Maraton / zdjęcia

DSC_7205-nWojnicz bardzo mocno się stara by zaznaczyć swoją obecność na rowerowej mapie Małopolski. Władze samorządowe od kilku lat bardzo wspierają cyklistyczne przedsięwzięcia. W gminie Wojnicz na rowerze świętuje się Narodowe Święto Niepodległości, organizowane są weekendowe przejażdżki, powstają wiaty przy trasach i organizowany jest Wojnicz MTB Maraton – Cyklokarpaty. Efekty są widoczne. Sekcja kolarska wojnickiego UKS-u ma doskonałych trenerów i odnosi znaczne sukcesy na wszystkich rowerowych imprezach, również tych ogólnopolskich.

27 lipca 350 rowerzystów z niemal  całej Polski stanęło na starcie Wojnicz MTB Maraton, wyścigu kolarskiego wpisanego w serię Cyklokarpaty. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na trzech trasach: Hobby (30 km), Mega (60 km) i Giga (90 km). Zawody zróżnicowane były również pod względem kategorii wiekowych i oczywiście płci, ostatecznie rywalizacja odbywała się w dziewiętnastu kategoriach. Wojnicz MTB Maraton zorganizowany został po raz drugi, i było to też drugie podejście w tym roku. Pierwotnie maraton miał się odbyć w maju, niestety z powodu zagrożenia powodziowego termin uległ zmianie i na dzień kolarskich zmagań wybrano 27 lipca. Maratończycy zamiast z deszczem zmuszeni byli więc walczyć z ze słońcem i wysokimi temperaturami. Ostatecznie wszyscy dotarli do mety, gdzie Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek udekorował zwycięzców medalami.

Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.