Don't Miss
Home » Wiadomości » Wójt Szczurowej wśród najlepszych

Wójt Szczurowej wśród najlepszych

Wójt Marian Zalewski oraz Minister Rolnictwa Marek Sawicki

Wójt Gminy Szczurowa, Pan Marian Zalewski znalazł się w zaszczytnym gronie finałowej 10-tki najlepszych wójtów w Polsce. W sobotę, 5 marca w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie podczas uroczystej finałowej gali konkursu sprawowanej pod honorowy patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego wójt odebrał z rąk ministra Sawickiego dyplom, wyróżnienie i gratulacje.

Wójt Szczurowej był jedynym reprezentantem województwa małopolskiego, którego do finału o tytuł zwycięzcy zakwalifikowała kapituła ogólnopolskiego konkursu Redakcji Rolnej TVP1 „Wójt Roku 2010”. O wyborze najlepszych decydowały „twarde argumenty” i niezwykły dorobek każdego z nich. Z dziesięciu nominowanych do nagrody wójtów z całej Polski w głosowaniu sms-owym wygrał Wójt Gminy Sterdyń, Czesław Marian Zalewski.

Jak podkreślali organizatorzy jubileuszowej gali, istotą tego jedynego na świecie konkursu jest uhonorowanie tych, którzy pracują w gminie bezpośrednio z ludźmi, a ich praca ma wymierne wartości i widać ją na co dzień. Uroczystość w Nałęczowie rozpoczął znany wszystkim utwór „Hej Sokoły”, ponieważ tegoroczną dziesiątkę finalistów porównano właśnie do takich sokołów wśród najlepszych.

W tegorocznej gali uczestniczył m.in. Marek Sawicki – minister rolnictwa, przedstawiciele kapituły oceniającej kandydatury na Wójta Roku, władze wojewódzkie i samorządowe, a całą uroczystość prowadzili Paulina Hylewska i Radosław Brzózka z TVP1.

To duża promocja gminy i ogromny sukces zarówno dla Wójta jak i dla mieszkańców naszej gminy znaleźć się wśród 10-ciu najlepszych! Możemy być dumni z naszego Włodarza, jednocześnie składając mu serdeczne gratulacje!

Relacja z gali wręczenia nagród w konkursie „Wójt Roku 2010” zostanie wyemitowana w I Programie Telewizji Polskiej w najbliższą środę, 9 marca 2011 r., o godzinie 12:40.

UG Szczurowa