Don't Miss
Home » Wiadomości » Wypadek autobusu z dziećmi w Jurkowie – 15 czerwca 2013 / zdjęcia

Wypadek autobusu z dziećmi w Jurkowie – 15 czerwca 2013 / zdjęcia

12.05.2013 010 (Kopiowanie)15. czerwca 2013r. około godz 6.14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym i zderzeniu na drodze krajowej K75 w miejscowości Jurków, dwóch samochodów osobowych i autokaru, który zjechał z jezdni i utknął na skarpie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Brzeska oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej Czchów i Jurków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania okazało się, że poszkodowana jest jedna osoba z samochodu osobowego, która po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego została zabrana do szpitala.

W autokarze znajduje się czterdzieści troje dzieci w wieku od 9 do 15 lat sześcioro opiekunów oraz dwóch kierowców. Pasażerom autobusu nic się nie stało, ale nie mogą otworzyć drzwi autokaru przechylonego na prawą stronę i zagraża im niebezpieczeństwo wpadnięcia autokaru do rozlewiska wody, która pozostała po ostatnich opadach w zagłębieniu terenu przy drodze. Wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili autokar przy pomocy strażaków wydostając się przez otwór po wyciągniętej przedniej szybie w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został specjalistyczny ciężki samochód ratownictwa technicznego celem wyciągnięcia autokaru na jezdnię. Po przeprowadzonej ewakuacji, pasażerowie autobusu udali się do pobliskiej remizy jednostki OSP Jurków, gdzie oczekiwali na autokar zastępczy. Po przybyciu ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego autokar wciągnięto na jezdnię.

W trakcie całego zdarzenia droga krajowa K75 była całkowicie zablokowana, a ruch drogowy odbywał się wahadłowo poprzez teren pobliskiej stacji paliw.

GALERIA – Wypadek drogowy w miejscowości Jurków na drodze K75 – 15.06.2013r.

st. kpt. Piotr Słowiak – oficer prasowy KP PSP Brzesko

 

One comment

  1. Uczestników wypadku lub ich rodzinę i znajomych proszę o pilny kontakt. Mój mejl: jarczynka@tlen.pl. Z góry dziękuję!