Don't Miss
Home » Wiadomości » Zabójstwo w Jadownikach / szczegóły zgarzenia

Zabójstwo w Jadownikach / szczegóły zgarzenia

policjaHostel przy ulicy Sportowej miejscem tragicznych wydarzeń. We wtorkowy poranek, 3 marca 2015r., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odebrał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który zaatakował nożem kobietę; do zdarzenia doszło w hostelu w Jadownikach koło Brzeska. Dyżurny w trybie pilnym skierował na miejsce posiadane w dyspozycji patrole policyjne. Jako że sprawca zamknął się w pokoju hotelowym i nie reagował na wezwanie do otwarcia drzwi, funkcjonariusze podjęli decyzję o ich wyważeniu. Po siłowym wejściu do pokoju policjanci obezwładnili napastnika oraz umożliwili działanie załodze pogotowia ratunkowego. Niestety, na pomoc dla 29-letniej mieszkanki powiatu bocheńskiego było już za późno – kobieta zmarła od licznych ran kłutych i ciętych.

U zatrzymanego 32-letniego Piotra S., mieszkańca powiatu tarnowskiego, policjanci znaleźli noże, służące do popełnienia czynu. Jak ustalili mundurowi, sprawca ataku znał swoją ofiarę. Należy nadmienić, że inny mężczyzna, mieszkaniec Brzeska, który w chwili zdarzenia przebywał w pokoju wraz z kobietą, usiłował przeszkodzić napastnikowi; ów mężczyzna odniósł obrażenia przedramion.

Zatrzymany sprawca został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych brzeskiej komendy Policji. Badanie trzeźwości Piotra S. wykazało, że w chwili zdarzenia nie był on pod wpływem alkoholu; aby sprawdzić, czy mężczyzna nie był pod działaniem środków odurzających, została mu pobrana krew.

Wielogodzinne czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, pod nadzorem prokuratora. Działania śledczych polegały m.in. na wykonaniu oględzin, zabezpieczaniu śladów i przedmiotów, które mogą posłużyć jako dowody w prowadzonym postępowaniu.
Prokuratura Rejonowa w Brzesku czyn mężczyzny zakwalifikowała jako zbrodnię zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, co zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Brzesku, w dniu 5 marca 2015 r. Piotr S. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

KPP Brzesko / nadkom. Jarosław Dudek

One comment