Don't Miss
Home » Wiadomości » Zatrzymanie grupy zajmującej się handlem amfetaminą

Zatrzymanie grupy zajmującej się handlem amfetaminą

IMG_3117_1Brzescy kryminalni ustalili i zatrzymali grupę trudniącą się handlem środkami odurzającymi na terenie powiatu brzeskiego.

W dniu 09 stycznia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, w którym przemieszczało się dwóch młodych mężczyzn w wieku 31 i 27 lat. W trakcie czynności policjanci ujawnili ukryty w schowku  woreczek strunowy z białą substancją, której wstępne badania wykazało, iż jest meta-amfetamina w ilości 7,80 grama tj. osiem porcji gotowego narkotyku. Ponadto przy zatrzymanych w trakcie czynności zabezpieczono młynek do rozdrabniania marihuany.

Następnie brzescy kryminalni w miejscu zamieszkania zatrzymali 29 letnią kobietę, gdzie w trakcie przeszukania zajmowanych pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli   17,3 amfetaminy tj. siedemnaście porcji narkotyku oraz 0,8 grama suszu marihuany. Podejrzani przyznali się do popełnionego przestępstwa, złożyli wyjaśnienia i jednocześnie wyrazili chęć dobrowolnego   poddania się karze.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest kara do trzech lat pozbawienia wolności , natomiast udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej od roku do lat 10-ciu.

Sprawa ma charakter rozwojowy, wkrótce , jak wynika z zebranych materiałów, dojdzie do kolejnych zatrzymań.

KPP Brzesko

One comment

  1. Nareszcie czuje się bezpieczny.