Don't Miss
Home » Wiadomości » ZIELONKA w gronie najlepszych szkół w Polsce!

ZIELONKA w gronie najlepszych szkół w Polsce!

_366.jpgFundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY 2015 po raz 17 ogłosiła ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym wzięło udział ponad 1850 techników. Stanowi on istotny instrument badania jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Pomaga również uczniom kończącym gimnazjum podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, co w przyszłości ułatwi im zdobycie dobrego zawodu i kontynuację nauki na studiach

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015 obejmowały: sukcesy w olimpiadach 20%, wyniki matury – przedmioty obowiązkowe 25%, przedmioty dodatkowe 25% oraz wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Szczególnie miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku znalazł się wśród najwyżej ocenionych placówek – zajął 6 miejsce w województwie małopolskim, a w kraju uplasował się na 44 pozycji! Natomiast w Rankingu Maturalnym 2015 w grupie techników szkoła uzyskała 152 lokatę, poprawiając ubiegłoroczny wynik aż o 50 punktów.

Wielkim sukcesem popularnej Zielonki jest 8 miejsce w Polsce w Rankingu Zawodowym 2015 w grupie techników! Warte podkreślenia są wyniki egzaminów w cenionych kierunkach kształcenia, w których brzeska placówka znajduje się w ścisłej czołówce w kraju – klasa mechatroniczna uplasowała się w nim na 2 pozycji, a geodezyjna oraz elektryczna osiągnęły 3 lokaty!

 www.perspektywy.pl

ZSP nr 2 w Brzesku