Don't Miss
Home » Wiadomości » Zmiany na parkingach

Zmiany na parkingach

Radni miejscy kadencji 2006-2010 przegłosowali podniesienie cen na brzeskich parkingach. Wzrosną one średnio o 25%.  Nowe opłaty będą obowiązywały od 4 kwietnia. Jak wynika z uchwały Rady, za pierwsze rozpoczęte 30 minut parkowania zapłacimy złotówkę. Pierwsza rozpoczęta godzina za pozostawienie samochodu na miejskim parkingu, będzie kosztowała jego właściciela 2 zł; za każde następne trzy godziny należność wyniesie 1 złoty. Opłata dzienna to już 10 złotych. Miesięczna karta abonamentowa dla mieszkańców zameldowanych na stałe w swojej strefie parkingowej, to wydatek 75 złotych. Wyjątek stanowią lokatorzy, posiadający samochód zarejestrowany na własne nazwisko, którzy za wyżej wymienioną kartę, zapłacą 10 złotych. Abonament miesięczny dla pojazdów służbowych jednostek organizacyjnych gminy Brzesko i jednostek powiatu oraz inspekcji powiatu, wyniesie 20 złotych.

Nie płacić za parkowanie będą mogli właściciele samochodów oznakowanych międzynarodowym symbolem osób niepełnosprawnych oraz pojazdów służb komunalnych, posiadających identyfikatory. Ważna informacja dla osób, które chciałyby zastrzec wydzielony plac dla swojego pojazdu, czyli tzw. kopertę. Opłata za takie miejsce będzie wynosiła 150 złotych miesięcznie. Na uwagę zasługuje również fakt, że kierowcy, którzy zdecydują się nie zapłacić za parkowanie, będą zobowiązani uiścić opłatę dodatkową w wysokości 50 złotych.

Należności będą pobierane w dni robocze w godzinach od 9 do 17, a w soboty od 9 do 14.  W soboty zwolnione z opłat będą miejsca na parkingu przed Urzędem Miejskim. My ze swej strony, w imieniu mieszkańców, chcielibyśmy zaproponować administratorowi parkingów, aby z opłat zwolnić również kierowców w Wielką Sobotę. W poprzednich latach przyjeżdżający do kościoła ze święceniem, musieli bowiem płacić za parkowanie. Byłby to miły gest dla mieszkańców, na których przecież miasto zarabia spore sumy przez sześć dni w tygodniu.

Administracją parkingów, jak do tej pory, będzie się zajmował BOSiR. Zmieni się jednak sytuacja zatrudnionych jako parkingowi. Część z nich niestety straci zajęcie. Pozostali zostaną zatrudnieni na zasadzie umowy o pracę. Ich zadaniem będzie głównie wyłapywanie kierowców, którzy nie uiścili opłaty. Takim pojazdom będą robione zdjęcia, a następnie  wysyłane zaproszenia do zapłaty kary. Tak jest w większości miast w kraju. Każdy parkujący będzie musiał wykupić kartę parkingową, którą powinien pozostawić za przednią szybą, w widocznym miejscu. Sprzedaż kart prowadzona będzie w oznaczonych punktach sprzedaży lub w budynku kręgielni przy ulicy Browarnej, gdzie mieścić się będą nowe biura administratora.

IB

9 komentarzy

  1. jajka święcić idź sobie na piechtę.

  2. To jest zastanawiające. Ludzie nie potrafią czytać tekstu ze zrozumieniem. Gdzie jest napisane, że pójdziemy święcić jajka? Święcenie ********, święcenie. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nie odzywaj się. Stara zasada silence is golden. Milcz, bo milczenie jest złotem.

  3. ccielibyśmy zaproponować administratorowi parkingów, aby z opłat zwolnić również kierowców w Wielką Sobotę. W poprzednich latach przyjeżdżający do kościoła ze święceniem, musieli bowiem płacić za parkowanie. Byłby to miły gest dla mieszkańców, na których przecież miasto zarabia spore sumy przez sześć dni w tygodniu.

  4. dlaczego komentarze, są modyfikowane przez administratora, część komentarzy nie pojawia się w ogóle, aż się boje co to będzie jak ktoś napisze coś na PIS.

  5. @dsd Komentarze są moderowane w połowie. Po prostu by komentarz został dodany autor komentarza już wcześniej musi mieć jeden zatwierdzony przez administratora komentarz. Weryfikacja odbywa się poprzez identyfikację adresu email, którym podpisuje się komentujący. Takie rozwiązanie jest dobre ze względu na to, że pozwala łatwo wyeliminować spamboty i innnych potencjalnych spamerów. A czytelnik, którego komentarz raz zostanie zatwierdzony może już swobodnie komentować i kolejne komentarze będą publikowane automatycznie.

  6. @dsd słowa uznane za wulgarne, lub obrażliwe zostaną wygwiazdkowane. W pozostałych przypadkach nie ingerujemy w treść.

  7. dsd a co będzie, jeżeli ktoś napisze coś złego na PO? zapienisz wtedy?

  8. nie, gdyż nie żyję w oparach smoleńskiej mgły.

    • Głebokie, ale co ma to wspólnego z parkingami. Jeżeli dyskusja będzie nadal schodziła z tematu – to zaczniemy kasować wpisy.