Nie przegap
Strona główna » Region » 8 milionów na most w Stradomce

8 milionów na most w Stradomce

50Jacek Pająk starosta bocheński odebrał z rąk Jerzego Millera wojewody małopolskiego promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi.

Promesa na 8 milionów zostanie przeznaczona na odbudowę mostu w Stradomce. Dodatkowo Powiat Bocheński otrzymał również druga promesę na 37 tysięcy dotyczącą wykonania dokumentacji projektowo – budowlanej na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska w Trzcianie.

To świetna wiadomość dla powiatu bocheńskiego, że udało nam się pozyskać 8 milionów na odbudowę mostu, który uległ zniszczeniu podczas powodzi w 2010 r. Dzięki temu powstanie nowy obiekt o konstrukcji żelbetowej łukowej, jednoprzęsłowej o rozpiętości 60 m. Projekt przewiduje również korektę przebiegu drogi – wyjaśnia Jacek Pająk Starosta Bocheński

Jest to kolejna dotacja dla powiatu bocheńskiego, w ostatnim czasie udało się również uzyskać dofinansowanie w wysokości 2 570 000 zł. na przebudowę, budowę oraz remont ciągu dróg powiatowych Lipnica Murowana – Żegocina,  Łąkta Górna – Łapanów, Ubrzeż – Zbydniów, Trzciana – Łąkta Górna i Leszczyna – Nowe Rybie.

sk