Don't Miss
Home » Wiadomości » Autostrada A4 / Wypadek busa i 2 samochodów osobowych / 14 grudnia 2019 r. – zdjęcia

Autostrada A4 / Wypadek busa i 2 samochodów osobowych / 14 grudnia 2019 r. – zdjęcia

W sobotę 14 grudnia 2019 r. około godziny 6 rano na autostradzie A4 pas w kierunku Tarnowa na wysokości Łętowic, w pobliżu zjazdu na węzeł Wierzchosławice doszło do wypadku z udziałem busa oraz dwóch samochodów osobowych. Autostrada jest zablokowana. W wypadku poszkodowanych zostało 5 osób. Na miejscu zdarzenia zadysponowany został dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – #Ratownik6 z bazy w Balicach. Najciężej poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

– Samochód osobowy najechał na tył busa. Bus zjechał na lewy pas drogi, uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na bok. Podróżujący samochodem osobowym próbowali pomagać osobom z busa, wtedy w busa uderzył jeszcze jeden samochód jadący lewym pasem – mówi rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Zablokowana jest jezdnia w kierunku Rzeszowa oraz lewy pas jezdni w kierunku Krakowa. Policja kieruje na objazd przez DK 94. Z tego powodu sytuacja na węźle w Brzesku jest bardzo trudna i tworzą się olbrzymie korki – zarówno na zjeździe z autostrady, jak na obwodnicy Brzeska i dalej w kierunku sygnalizacji ulicznej na skrzyżowaniu w Jadownikach. 

Na miejscu działania prowadząca strażacy z Komendy Powiatowej w Brzesku oraz w Tarnowie, a także OSP Wierzchosławice. Działania prowadzi również Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego Miejsce zdarzenia zabezpieczają dodatkowo służby utrzymania autostrady. 

Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny 11.

Foto. OSP Wierzchosławice

Sytuacja na węźle autostradowym Brzesko

Sytuacja na autostradzie w miejscu wypadku

foto: Brzesko112.pl

IB